مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان:شمال ما: کرمی با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، برگزاری این جشنواره را فرصتی مغتنم برای ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان آحاد مختلف مردم دانست.

 

«پریسا کرمی» امروز(دوشنبه، ۲۳ اردیبهشت) در دومین نشست منطقه‌ایی هماهنگی برنامه‌های نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی اهل بیت(ع) آستانه اشرفیه با تاکید بر ترویج آموزه‌های اهل بیت (علیهم السلام) در قالب فرهنگ کتابخوانی گفت: در جامعه اسلامی ارادت و الگوپذیری از ائمه معصومین از مولفه‌های مهم تربیت کودکان و رشد و پیشرفت جامعه است.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان توجه به آموزه‌های دینی و سیره ائمه (ع) را عاملی مهم در رشد و توسعه دانست و افزود: تأسی از ائمه معصومین موجب هدایت به مسیر درست و رسیدن به کمال می‌شود.

 

وی بر جذب اقشار مختلف مردم به کتابخانه‌ها به‌واسطه فعالیت‌های فرهنگی تاکید کرد و با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی بیان داشت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گامی بسیار مهم برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و به ویژه ترویج فرهنگ رضوی است

 

کرمی با اشاره به تأثیر جشنواره کتابخوانی رضوی در معرفی و شناساندن فرهنگ و سیره ائمه اطهار(ع) در جامعه اظهارداشت: برگزاری این جشنواره فرصتی مغتنم برای ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان آحاد مختلف مردم است.

 

وی در ادامه به نقش رابطین فرهنگی کتابخانه‌ها در این جشنواره اشاره و تصریح کرد: برگزاری موفق نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در گرو معرفی شایسته این رویداد بزرگ در گیلان با همدلی کتابداران و رابطین فرهنگی کتابخانه‌ها است.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان به وضعیت رابطین فرهنگی کتابخانه‌ها و آغاز فعالیت ضابطه‌مند آنان اشاره کرد و گفت: بعد از سال‌ها انتظار از نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری رابطین کتابخانه‌ها به صورت ضابطه‌مند معرفی شده و مشغول فعالیت در کتابخانه‌ها هستند‌.

 

وی با بیان اینکه تنها در سه شهرستان وضعیت رابطین فرهنگی کتابخانه‌ها مشخص نیست خاطرنشان کرد: نهاد کتابخانه‌ها تاکید بر یکپارچه‌سازی فعالیت‌ها دارد اما با توجه به نوآور و توانمندبودن این سه شهرستان در حوزه فرهنگ کتابخوانی، در صدد گرفتن مجوز فعالیت رابطین فرهنگی کتابخانه ها هستیم.

 

بیان نظرات، رفع ابهامات و نیز پرسش و پاسخ از سوی رابطین فرهنگی و روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های آستانه اشرفیه، رودسر، املش لنگرود، لاهیجان و سیاهکل پایان بخش این نشست هم‌اندیشی بود.

منبع: شبستان


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *