امام جمعه رشت:شمال ما: نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با ابراز تاسف از پوشش ناهنجار بعضی از زنان در جامعه خاطرنشان کرد: پوشش برخی از زنان در خیابان‌ها و معابر شرم آور است و لباس مردان از برخی زنان پوشیده‌تر است.

 

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه تفسیر آیه ۴۹ سوره حجر قرآن به ویژگی زندگی انسان‌های متقی در بهشت اشاره کرد و اظهار داشت: اهل بهشت در باغ‌های سرسبز کنار نهرها زندگی می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به نعمت سلامتی و امنیت کامل اهل تقوا در بهشت تصریح کرد: کینه در دل اهالی بهشت جایی ندارد و آنها دوستانه و برادرانه کنار هم زندگی می‌کنند.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: اهل بهشت دنبال عیب‌جویی از دیگران نیستند و درد و غمی در بهشت وجود ندارد، ضمن اینکه انسان زندگی جاودانه و فناناپذیری در بهشت دارد.

وی با بیان اینکه درجه انسان متقی و مخلص در بهشت متفاوت است گفت: متقی کسی است که واجبات را انجام می‌دهد اما انسان مخلص تمام اعمالش برای رضای خداست و از همین رو این دو گروه جایگاه متفاوتی در بهشت دارند.

آیت‌الله فلاحتی حیرانی، سرگردانی و اضطراب را از ویژگی‌های دنیای مادی برشمرد و اظهار داشت: در روایات آمده است که غم و رنج دنیا بی پایان بوده و تنها خاک است که می‌تواند انسان را سیر کند.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان اعلام کرد: تربیت دینی برای سعادت و عاقبت به خیر شدن افراد مهم است و آدمی باید همواره به راه درست و الهی توجه داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با ابراز تاسف از پوشش ناهنجار بعضی از زنان در جامعه خاطرنشان کرد: پوشش برخی از زنان در خیابان‌ها و معابر شرم آور است و لباس مردان از برخی زنان پوشیده‌تر است.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه انسان می‌تواند با دست خود دنیا را مانند بهشت کند افزود: داشتن زندگی خوش، سلامتی، امنیت، دوری از کینه و حسد و توجه به اینکه دنیا زود گذر است، زندگی را شیرین می‌کند.

وی رعایت اصولی که در دین آمده است را برای ساختن دنیای بهتر مهم ارزیابی کرد و ابراز داشت: یکی از ویژگی‌های ماه مبارک رمضان این است که موجبات سلامتی جسم و روح انسان را فراهم می‌کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه خدا در آیه ۴۹ سوره حجر بخشندگی و مهربانی خود را به بندگان یادآور شده است گفت: اینکه خدا در ادامه این آیه از عذاب سخت خود سخن می‌گوید، بیانگر یک ویژگی تربیتی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر داشتن تنبیه و تشویق از سوی والدین برای تربیت فرزندان افزود: در نهایت این انسان است که می‌تواند مسیر زندگی خود را انتخاب کند و به حق یا باطل گرویده شود.

منبع: تسنیم


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *