سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان انزلی:شمال ما: سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی با اشاره پیروزی در داربی شمال، گفت: امکانات ورزشی برای ورزشکاران مرد و بانو یکسان نبوده و در بسیاری از شهرهای کوچک، بانوان از امکانات اولیه برای ورزش، محروم هستند.

 

مریم ایران‌دوست در گفت‌وگو با فارس با اشاره به پیروزی در دربی شمال اظهار کرد: برگزاری دربی شمال برایم لذت‌بخش بوده است، همواره از برگزاری دربی شمال در بخش مردان حسرت می‌خوردم و خوشحالم که این دربی در بخش بانوان برگزار شد.

وی با تأکید بر میزبانی بی‌نقص قائم‌شهری‌ها افزود: از لحظه‌ای که وارد قائم‌شهر شدیم همه‌چیز به‌خوبی پیش رفت و با استقبال خوب تیم میزبان مواجه شدیم، دو تیم در فضایی دوستانه یک دیدار مهیج و بدون تنش را برگزار کردند.

سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی با بیان اینکه به دلیل کمبود نفرات مجبور به حضور در زمین مسابقه به‌عنوان بازیکن شده است، گفت: سن و سال در فوتبال اهمیت بالایی دارد و بازی در این سن و سال برایم کمی سخت است، در این دو بازی که برای ملوان به میدان رفته‌ام، پنج پاس گل برای هم‌تیمی‌هایم ارسال کرده و به همین دلیل از بازیکنان جوان‌تر، انتظار بیشتری دارم.

ایران‌دوست دلیل بستن بازوبند کاپیتانی را اصرار سارا قمی دانست و افزود: در بازی نخست بازوبند را از کاپیتان قمی نگرفتم و قمی بستن بازوبند در حضور بنده را عاملی برای عدم تمرکز در گلزنی دانست، به همین دلیل در بازی مقابل سپیدار، بازوبند را بر بازو بستم.

وی با اشاره به مصدومیت سارا قمی از ناحیه کتف در نیمه نخست گفت: قمی باوجود مصدومیت در نیمه دوم به بازی ادامه داد و این نشان از غیرت بالای این بازیکن و سایر بازیکنان تیم ملوان دارد، بازیکنان ملوان با تمام وجود در زمین حاضر می‌شوند و برای هواداران تا پای جان می‌جنگند.

مربی – بازیکن تیم فوتبال ملوان انزلی با بیان اینکه ورزش بانوان مظلوم واقع‌شده است، تصریح کرد: به‌عنوان یکی از اعضای خانواده بزرگ ورزش بانوان، عاشق بانوان فوتبالیست هستم، سعی می‌کنم در زمین به بهترین نحو با بازیکنان حریف برخورد داشته باشم، با بازیکنان فوتبال بانوان همزادپنداری داشته و از سختی‌هایی که می‌کشند، به‌خوبی آگاه هستم.

ایران‌دوست با اشاره به انتقاد برخی مبنی بر مظلوم‌نمایی ورزش بانوان، گفت: منتقدین دو گروه هستند، گروه نخست افرادی که همواره منتقد هستند و برای هر اقدامی، یک حرف دارند، به این دسته از افراد کاری نداریم، گروه دومی منتقدینی هستند که بنده نیز آن‌ها را قبول دارم، باید باور کنیم که قوی هستیم، امثال بنده، سپیدار و سایر بانوان ورزشکار می‌دانند چه راهی را طی کرده‌اند ولی امکاناتی که برای ورزش بانوان فراهم کرده‌اند به‌سان امکانات آقایان است؟! امکانات ورزشی برای ورزشکاران مرد و بانو یکسان نبوده و در بسیاری از شهرهای کوچک، بانوان از امکانات اولیه برای ورزش، محروم هستند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *