در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان مطرح شد:شمال ما: نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی از راه‌های ناایمن و عدم اقدام مؤثر و در خود در پیشروی آب و ریزش کوه در حوزه انتخابیه خود گلایه کرد.

 

ذبیح‌الله نیکفر در نخستین شورای برنامه‌ریزی استان در سال ۹۸ در سالن غدیر استانداری با اشاره به جان باختن تعداد کثیری از شهروندان لاهیجان و سیاهکل در جاده‌های ناایمن اظهار کرد: طی سال گذشته ۴۰ تن از شهروندان لاهیجان و سیاهکل در جاده‌های غیر ایمن که جزو پروژه‌های مصوب رئیس‌جمهوری بود و بلاتکلیف ماند، فوت شده‌اند.

وی با اشاره به مخاطرات ایجادشده در راه کارخانه سیمان به دیلمان سیاهکل، افزود: علیرغم اینکه کارخانه سیمان دیلمان مخاطرات زیست‌محیطی را برای مردم به وجود می‌آورد، مردم در تردد در منتهی‌الیه این محور دچار مشکلات هستند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشروی آب‌های ساحل در لاهیجان، گفت: چندین سال است که آب ساحل در بخش رودبنه لاهیجان پیشروی داشته و علیرغم اینکه ریزش کوه نیز در حوزه انتخابیه داریم هیچ اقدامی صورت نمی‌گیرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تأکید بر تزریق اعتبار و تسریع در اجرای پروژه‌های آب و فاضلاب در شرق گیلان افزود: ۲۰ کیلومتر از خط انتقال شرق گیلان که به ۲۴ هزار خانوار آب‌رسانی می‌کند نیاز به تسریع در تجهیز و تزریق اعتبار هستند.

منبع: فارس


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *