عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:شمال ما: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: هزار و ۸۰۰ تومان برای خرید برگ سبز چای درجه دوم به نفع چایکاران گیلانی نیست.

 

اسدالله عباسی شامگاه پنج‌شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان در رشت اظهار داشت: در جریان سفر اخیر رئیس جمهور به استان گیلان ۳۳ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که متاسفانه سهم شهرستان‌ها در آن مشخص نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه هنوز خسارت خانه‌سازی و جاده‌سازی مربوط به سیل در روستای کاکرود رودسر پرداخت نشده است و این موضوع باعث نگرانی مردم این منطقه شده و ضروری است که اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم مدیریت درست پسماند و زباله‌های شهرستان‌های رودسر و املش تصریح کرد: انباشت زباله در حاشیه جاده و رودخانه‌های شهرستان رودسر و املش فضای بسیار نامناسبی را به وجود آورده و ضروری است که اقدامات لازم برای برطرف کردن این معضل صورت گیرد.

عباسی با گله‌مندی از میزان قیمت خرید برگ سبز چای درجه دوم خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت برگ سبز چای درجه دوم، هزار و ۸۰۰ تومان است و با توجه به آنکه ۷۵ درصد از چای برداشت شده درجه دوم است، این میزان برای چایکاران به صرفه نیست.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس نیز در این جلسه با بیان اینکه امسال در جاده ماسوله ۵ کشته بر اثر سوانح رانندگی داشتیم که یکی از آنان قهرمان استان گیلان محسوب می‌شد افزود: دو بانده کردن جاده رشت به ماسوله اهمیت زیادی دارد زیرا باعث ارتقا ایمنی در این منطقه می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدمهدی افتخاری با اشاره به اینکه حدود ۱۳ پل در شهرستان فومن آسیب دیده هستند خاطرنشان کرد: باید بودجه لازم برای تعمیر و ساماندهی این پل‌ها در نظر گرفته شود تا مشکلی برای مردم آن منطقه به وجود نیاید.

وی با بیان اینکه شفت تنها شهرستانی است که فاضلاب ندارد تصریح کرد: عدم وجود سیستم فاضلاب مناسب در این شهرستان مشکلات مختلفی را برای مردم به وجود آورده و من خواستار اجرای کمیسیون ماده ۱۳ در شهرستان شفت هستم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: همه اقدامات در رابطه با پروژه سد لاسک انجام شده است و از معاون رئیس جمهور می‌خواهم که در اسرع وقت نسبت به افتتاح این پروژه اقدام کنند زیرا اینکار باعث اشتغال چندین نفر می‌شود.

منبع: تسنیم


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *