امام جمعه رشت:شمال ما: امام جمعه رشت با تأکید بر لزوم دوری دانشجو و دانشگاه از سیاست زدگی و جناح بازی، گفت: این بدان معنا نیست که دانشجو از سیاست آگاهی لازم نداشته باشد.

 

آیت الله رسول فلاحتی شامگاه دوشنبه در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان برگزار شد با اشاره به ایجاد تحولات خوب در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته ارتقای جایگاه علمی کشور در جهان بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت رتبه ایران از ۷۴ به ۱۶ جهان ارتقا یافته است، افزود: امروز ایران اسلامی در بسیاری از رشته‌های علمی سرآمد کشورهای منطقه و پیشروی در میان کشورهای جهان است.

امام جمعه رشت ایجاد این تغییر و تحول را ناشی از نگاه مثبت و تلاش خوب متولیان امر برشمرد.

وی به نگاه مقام معظم رهبری به دانشگاه و نقش دانشجویان در حوزه سیاسی کشور اشاره و بیان کرد: دانشجو باید از اتفاقات جهان اطراف خود آگاه باشد وجود این آگاهی سبب می‌شود که دشمن نتواند از ظرفیت و پتانسیل دانشجو برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر لزوم آشنایی دانشجویان با سیاست، تصریح کرد: البته دانشجو نباید سیاست زده باشد. سیاست زدگی و جناح بازی در دانشگاه‌ها اثرات نامطلوبی به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه باید در دانشگاه‌های کشور فضای علمی و تحقیقاتی حاکم باشد، افزود: کسب دانش باید در سطح دانشگاه مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه گیلان از دیرباز مهد دانش بوده است، گفت: این استان عالمان، دانشمندان و دانش پژوهان بزرگی را در سطح ملی و فرا ملی معرفی کرده است.

منبع: مهر


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *