مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان:شمال ما: مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: گل‌گاوزبان گیاهی آرام بخش و پولساز در گیلان است و توسعه کشت آن می‌تواند علاوه بر افزایش تولید منجر به رونق اقتصادی گیاهان دارویی استان شود.

 

منوچهر پارسافر در گفت و گو با ایسنا، از اختصاص یارانه دو و نیم میلیون تومانی به توسعه هر هکتار کشت گل گاوزبان در اراضی شیبدار خبر داد و گفت: اجرای این امر برای توسعه و افزایش تولید گل‌گاو زبان در گیلان صورت می‌گیرد.

وی افزود: در حال حاضر گیلان، رتبه اول تولید گل گاوزبان کشور را دارد و بخش عمده این گیاه دارویی در ارتفاعات شهرستان رودسر کشت می‌شود.

پارسافر ادامه‌ داد: امسال به دلیل قیمت بسبار خوب فروش این گیاه دارویی، گل گاوزبان کاران رغبت بیشتری برای کشت گل گاوزبان داشتند و اراضی خود را توسعه دادند.

وی با بیان اینکه بازار فروش گل گاوزبان گیلان از وضعیت مطلوبی برخوردار است و مردم و مسافرین استقبال خوبی دارند، تصریح کرد: گل‌گاوزبان گیاهی آرام بخش و پولساز در گیلان است و توسعه کشت آن می‌تواند علاوه بر افزایش تولید منجر به رونق اقتصادی گیاهان دارویی استان شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار کرد: در حال حاضر گل گاوزبان خشک بیش از ۲۵۰هزار تومان در بازارهای استان فروخته می‌شود و این بازار خوب منجر خواهد شد که سال آینده تولید گل گاوزبان در استان گیلان بیشتر شود.

وی گفت: گل گاوزبان علاوه بر اینکه به صورت خودرو در اراضی یافت می‌شود به صورت صنعتی نیز کشت این گیاه در حال توسعه است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *