آیت الله فلاحتی در دیدار با مدیران تعاون روستایی گیلان:شمال ما: نماینده ولی فقیه در گیلان بر کوتاه کردن دست واسطه ها بین کشاورز و مصرف کننده تاکید کرد و گفت: یکی از مسائلی که می تواند کشاورزان را توانمند کند قطع دست واسطه ها است.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با مدیر و روسای شهرستانی تعاون روستایی گیلان با اشاره به قدمت بیش از ۵۵ ساله این سازمان اظهار کرد: تعاون روستایی در قبل و بعد از انقلاب تفاوت فاحشی دارد.
وی، ورود تعاون روستایی با پشتوانه های فکری در عرصه روستا را تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: امروز تعاون روستایی تحولات بسیار خوبی در روستاها ایجاد کرده و نقش مناسبی در تولیدات کشاورزی داشته است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه انسان با دانش پایین نمی تواند خروجی های خوبی در عرصه کشاورزی داشته باشد، تصریح کرد: در سایه انقلاب و ورود جوانان شاهد موفقیت های خوبی در عرصه تولید هستیم.
آیت الله فلاحتی، بر دور کردن استرس از کشاورزان تاکید کرد و یادآور شد: کشاورز همواره دلهره و استرس مراحل کاشت، داشت، برداشت و فروش محصول خود را دارد و باید در این زمینه تدبیری داشته باشید.


وی، حضور به موقع تعاون روستایی بین کشاورزان را مهم ذکر کرد و گفت: کشاورزان بیشتر سنت گرا هستند و هنوز به صورت سیستماتیک و فرمول های جدید بهزراعی فعالیت نمی کنند بنابراین نظام مند نبودن فعالیت های کشاورزی مشکل ساز می شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر آموزش کشاورزان در تمام ابعاد تولید، خاطرنشان کرد: وجود سه عرصه جنگل، جلگه و دریا موجب ایجاد تلطیف فضای گیلان شده و این امر در تولید گل و گیاه تاثیرگذار است.
آیت الله فلاحتی، خواستار برندسازی محصولات کشاورزی گیلان شد و اظهار کرد: برنج تولیدی استان از کیفیت خوبی برخوردار است و باید بتوانیم این محصول را برندسازی کنیم.
وی با بیان اینکه توسعه اتحادیه ها موجب واگذاری امور به مردم می شود، یادآور شد: انجام فعالیت ها توسط مردم شفافیت ها را افزایش می دهد.
امام جمعه رشت بر توزیع بذر اصلاح شده بین کشاورزان تاکید کرد و افزود: توزیع بذر اصلاح شده می تواند در توسعه بخش کشاورزی تاثیرگذار باشد.
آیت الله فلاحتی، خواستار گسترش تولید محصولات کشاورزی ارگانیک شد و بیان کرد: محصولات ارگانیک به نظام سلامت کشور کمک می کند.
وی با تاکید بر کوتاه کردن دست واسطه ها بین کشاورز و مصرف کننده، تصریح کرد: یکی از مسائلی که می تواند کشاورزان را توانمند کند قطع دست واسطه ها است.

ذخیره سازی ۱۳۰۰ تن میوه شب عید در گیلان
مدیر سازمان تعاون روستایی گیلان نیز در دیدار مذکور گفت: امسال مقدار یک هزار و ۳۰۰ تن سیب و پرتقال شب عید مردم در انبارهای استان ذخیره سازی شده است.
رامین گیلانشاهی به فعالیت ۶۴ واحد مرکز جمع آوری شیر در گیلان اشاره کرد و افزود: توزیع نهاده های کشاورزی از جمله فعالیت های ما در استان محسوب می شود.
وی با بیان اینکه تامین، توزیع و مباشرت گوشت منجمد و مباشرت توزیع گوشت گرم در گیلان در اختیار سازمان تعاون روستایی استان قرار گرفته است، تصریح کرد: روزانه ۵۰ تن گوشت مرغ از طریق فروشگاه های تعاون روستایی در گیلان توزیع می شود.
مدیر سازمان تعاون روستایی گیلان از ایجاد مرکز تجارت بین المللی برنج در استان خبر داد و بیان کرد: فرآوری، بسته بندی و تولید برنج استاندارد در راستای تامین بخشی از نیاز داخلی و صادرات از برنامه های مرکز مذکور است.
گیلانشاهی با اشاره به اینکه ایجاد زنجیره ارزش افزوده در تولید محصولات کشاورزی از جمله برنامه های سازمان تعاون روستایی گیلان است، یادآور شد: تولید محصول گواهی شده به منظور رقابت با برندهای جهانی از دیگر برنامه های ما در تعاون روستایی است.

فعالیت ۱۶ اتحادیه شهرستانی تعاون روستایی در گیلان

مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی گیلان نیز در دیدار مذکور اظهار کرد: تعداد ۱۶ اتحادیه شهرستانی تعاون روستایی در استان داریم و ۳۵۰ هزار نفر کشاورز عضو این اتحادیه ها هستند.

حمزه حیدری افزود: با توجه به تمام کاستی ها اما مردم در روستاها به تعاون روستایی اعتماد دارند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *