شمال ما: دعوت حاکمان شیخ‌نشین امارات از پاپ واتیکان و شیخ الازهر به عنوان نمادهای جهان مسیحیت و اهل سنت به صورت همزمان با کشورشان با واکنش جالب کاریکاتوریست‌های عرب روبرو شده است.

 

پاپ واتیکان و شیخ الازهر به طور همزمان به امارات رفتند و در آنجا بر اساس برنامه هدفمند رژیم امارات،‌نشست‌ها و دیدارهایی برگزار کردند و عکس‌هایی به یادگاری گرفتند.

رژیم امارات که از چهار سال پیش در کنار رژیم سعودی، جنگ ویرانگری را علیه ملت بی‌دفاع کشور عربی یمن به راه انداخته و رسوایی زندان‌های مخفی این کشور و شکنجه زندانیان در یمن هم به پرونده قطور نقض حقوق بشر ابوظبی اضافه کرده، در تلاش است تا از طریق تحرکات هدفمندی همچون دعوت از واتیکان و شیخ الازهر از خود تصویری مثبتی به افکارعمومی ارائه کند و بر جنایات خود سرپوش بگذارد.

سفر پاپ و شیخ الازهر به امارات و بهره‌برداری حاکمان این کشور از این سفر برای بهبود وجهه خود، به سوژه کاریکاتوریست‌های عرب تبدیل شده است که نمونه آن در روزنامه العربی الجدید به زیبایی ترسیم شده است که در کاریکاتوری با عنوان تسامح دینی نامحدود، تصویر حاکمان امارات و دو رویی آنها را نشان می‌دهند که از یک طرف با پاپ مصافحه می‌کنند و از طرف دیگر با القاعده(تروریست‌ها) مراوده و دوستی می‌کنند .


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *