رئیس کمیسیون عمران و توسعه رشت بیان کرد:شمال ما: طی ارتباط مستقیم تلفنی در برنامه لوجنک از شبکه باران که با نائب رئیس شورای شهر و رئیس کمیسیون عمران و توسعه رشت صورت گرفت در خصوص مشکلاتی که شهروندان گیلانی با آن سروکار دارند پرسش هایی مطرح شد و نائب رئیس شورا در پاره ای از موارد اختصاصی از مسائل و مشکلات عدیده ای که گریبانگیر شهرداری شده، مواردی را مطرح کرد و پاسخگو شد.

 

رسولی اظهار داشت: اگر از منظر ریشه یابی بخواهیم صحبت کنیم جای بحث مفصل دارد که در زمان کوتاه نمیتوان تمامی موارد را در برنامه گنجاند اما اهم مطالبی که باعث میشود چنین نارسایی هایی مردم شهر را آزار دهد، شاید مهمترین آن فقدان مدیریت یکپارچه شهری و عدم هماهنگی بین دستگاه های مختلف اجرایی و خدمات دهنده در شهر باشد.

عضو و نائب رئیس شورای شهر رشت تصریح کرد: بسیاری از این قبیل موارد که در گزارش تهیه شده، می تواند مصداق همین مسئله باشد. علاوه بر آن عدم ثبات مدیریت شهری که در دوره پنجم هم متاسفانه گریبانگیر شهر شد.

وی افزود: ما به هر حال در ابتدای دوره یک انتخاب موجهی را داشتیم اتفاقاتی که اخیرا افتاد باعث شد در امورات شهری با وقفه چند ماهی مواجه شویم و از جمله موارد دیگر اشاره به  تنگناهای مالی، تعهدات مالی شهرداری و تغییرات قیمت که بطور ناگهانی رخ داد و باعث شد خیلی از مناقصات و مزایداتی که شهرداری گذاشته بود به مرحله اجرا نرسد و ناگهان بعد از افزایش تصاعدی قیمت دلار و تغییرات و نوساناتی که بازار داشت قیمت ها چندبرابر سیر صعودی به خود بگیرند.

رئیس کمیسیون عمران و توسعه رشت گفت: به عنوان نمونه موردی خصوصا در حوزه تجهیزات مثلا قیمت تابلو برق ها، قیر  و مباحثی از این دست که حدودا ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشتیم و سبب شد با اینکه مناقصاتی برگزار شد اما پیمانکاران از عهده کار برنیایند و مجبور شدیم که مجددا مناقصات جدید برگزار کنیم و در ادامه به  آبنمای بوستان ملت اشاره کرد و گفت: یکی از  مسائلی است که بشدت پیگیر آن هستیم و بارها در کمیسیون عمران جلساتی گذاشتیم و دوستان را دعوت کردیم در حد جلسات ستادی شهرداری و ایستگاه برق با ولتاژ بالا داشت.

در ادامه سخنان مجری پرسشی مطرح کرد: «در خصوص اینکه مدیریت یکپارچه شهری که اشاره میکنید تمامی ادارات در شهر رشت بدون اجازه شهرداری و شهرداری های مناطق اقدام به حفاری و کنده کاری نمیکنند و حتی مبالغی چه بخش خصوصی چه بخش ادارات که خدمات رسان هستند با کسب اجازه و مجوز ها اقدام به انجام آن کار می کنند، اما متاسفانه بعد از عمل کنده کاری آن ساماندهی صورت نمیگیرد؛ فکر میکنید این برمی گردد به گفته شما که عدم مدیریت یکپارچه شهری و مشخص نشدن جایگاه خود شهرداری در مرکز و این خود به تنهایی یک نکته است و بحث ۴۸ که مطرح می فرمایید و افزایش قیمتها، و همچنین بسیاری از پیمانکاران شما در مسیر تهاتر ، فعالیتهای اجرایی و عملیاتی را انجام می دهند. این در واقع یکی از مسائلی است که شما به آن پرداخته اید و جایگاه بسیار مناسبی هم دارد توضیحاتی در این زمینه بفرمایید».

عضو و نائب رئیس شورای شهر رشت در پاسخ به پرسش مجری بیان داشت: در خصوص بسیاری از این قبیل مجوزهای حفاری که اخذ شده و مواردی مشابه باید شهرداری از اتمام کار اطلاع داشته باشد. به عنوان مثال شرکت حفاری آب و فاضلاب، شرکت توزیع برق یا مخابرات یا گاز زمانیکه مجوز می گیرند و تا مرحله اتمام کار باید اقدام به پایان کار کنند اما گاها پروژه زمان میبرد و گاهی پیمانکار نسبت به تعهداتش تعلل می کند و کار را نیمه کاره رها میکند یا تحویل نداده است.

وی در پایان افزود: با تایید در خصوص صدور همه مجوز ها از جانب شهرداری ها نمیخواهم کاستی و نواقصی که در شهرداری ها وجود دارد را نفی کنم چون وجود دارد و بنده هم به سهم خودم به این مسئله اذعان دارم و از مردم فرهیخته رشت عذرخواهی میکنم و چنین مباحث مدیریتی می بایست برطرف بشود و انشالله حل خواهد شد.

منبع: گیل نامه


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *