ما باید مظلومان را نجات دهیم؛شمال ما: نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: وضعیت ظالم به مظلوم در آخرت سخت‌تر از وضعیت مظلوم به ظالم در دنیا است و ما باید مظلومان را نجات دهیم.

 

آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در گردهمایی فصلی روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های واحدهای قضایی گیلان اظهار داشت: قاضی باید از همه علوم از جمله اقتصاد و سیاست اطلاعات داشته باشد تا حکمی را که در راستای رضای خدا باشد صادر کند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به حکمت ۳۲۳ نهج‌البلاغه افزود: شیطان گمراه انسان را فریب می‌دهد و بدا به حال کسی که شیطان او را فریب داد و متضرر کرد؛ شیطان آرزوهای طولانی می‌دهد و آنگاه که بستر گناه را آماده کرد، وعده روز خوب می‌دهد و سپس انسان گرفتار می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به حکمت ۳۲۴ نهج البلاغه تصریح کرد: از قرار گرفتن در خلوت‌ها بپرهیزید چون کسی که محاکمه می‌کند شاهد است و هیچ ذره‌ای از اون مخفی نیست، البته قاضی نباید هم حاکم و هم شاهد باشد و این امر مختص خداوند باریتعالی است.

امام جمعه رشت با اشاره به نامه شماره ۳ نهج البلاغه خطاب به قاضی تشریح اظهار داشت: عده‌ای فقط با اندوختن مال و زر و زیور در فکر تامین آینده فرزندان خود هستند اما در آخر باید برای عرضه اعمال و حساب توقف کنند زیرا پاداش و کیفر اصلی در آخرت است.

وی خاطرنشان کرد: انسان عاقلی که از بند علایق دنیوی رها شده باشد هنگام فرا رسیدن ندای الهی به حقانیت شهادت می‌دهد؛ حضرت علی(ع) چه در زمان خانه‌نشینی و چه در زمانی که رهبری امت اسلامی را برعهده داشت نمونه بارز انسانی بود که مثل پیامبر(ص) عمل می‌کرد.

امام جمعه رشت با اشاره به اهمیت خودکنترلی برای رسیدن به جایگاه معنوی اظهار داشت: هیچ انسانی در دوران معاصر به عظمت امام خمینی(ره) نائل نشده است و ایشان چنان در صراط مستقیم باقی ماندند که نمی‌توان مصداق و نمونه‌ای را مثل ایشان آورد.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر توجه دائمی به خدای باریتعالی افزود: انسان باید همیشه از خداوند بخواهد که او را در مسیر رضایت الهی قرار دهد زیرا انسان همه ظرفیت‌های سقوط و هبوط را دارد و فقط وجود مبارک امام زمان(عج) می‌تواند این ظرفیت را نورانی کند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اهمیت مطالعه و ارتقاء دانش تصریح کرد: باید با ارتقاء سطح دانش خود به انجام امور بشتابید و با مطالعه دائمی از کتاب برای کار خود یاری بگیرید و با دقت عمل، سره را از ناسره تشخیص داده و در کارهایتان سرعت عمل داشته باشید.

آیت‌الله فلاحتی با مهم بر شمردن قاطعیت در عمل و صدور حکم خاطرنشان کرد: از صدور حکم بر طبق هوای نفس خودداری کنید؛ استبداد با قاطعیت فرق دارد و مسئولان باید همانند پدر با مردم برخورد کرده و به آنها آرامش و اطمینان برای انجام کارهایشان بدهند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه وضعیت ظالم به مظلوم در آخرت سخت‌تر از وضعیت مظلوم به ظالم در دنیا است اظهار داشت: متاثر از اقوال و توصیه‌های بیرونی نباشید و مظلومان را نجات دهید زیرا خداوند وعده داده که هرکس حق مظلوم را بگیرد او را در این مسیر یاری می‌کند.

منبع: تسنیم


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *