استاندار گیلان:شمال ما: استاندار گیلان جابه‌جا کردن افراد در سمت‌های مختلف در طول سالیان متمادی و سپس صدور فرمان بازنشستگی گسترده را از تعارضات جامعه خواند و گفت: این‌گونه تصمیمات آسیب‌های فراوانی را به جامعه وارد می‌کند.

 

به گزارش تسنیم، مصطفی سالاری صبح امروز در نشست کارگروه ساماندهی امور جوانان‌ در رشت اظهار داشت: مشکلات امور جوانان با طرح انتقادات و بدون تدوین طرح‌های خلاقانه رفع نمی‌شوند بنابراین دستگاه‌های مسئول باید راهکارهای عملی‌تری در این حوزه ارائه دهند.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها و اعضای کارگروه امور جوانان باید به سمت ارائه راهکارهای عملی باشند افزود:‌ آرمان‌گرایی و بیان یکسری انتقادات نه تنها هیچ مشکلی را از حوزه جوانان برطرف نمی‌کند بلکه وقت و زمان لازم برای رسیدگی به دغدغه این قشر از جامعه را به هدر می‌دهد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان وجود برخی نارسایی‌ها و ضعف در عملکرد دستگاه‌ها را متذکر شد و عنوان کرد: هیچ کسی وجود این دسته از نواقص عملکردی را انکار نمی‌کند اما بهترین راه حل جهت رفع مشکلات حوزه جوانان ارائه راهکارهای عملی و تدوین طرح‌هایی با قابلیت اجرایی بالا است.

سالاری مباحث مربوط به جوانان را در اجتماع بسیار جامع قلمداد کرد و در تشریح این موضوع بیان داشت: معضل بیکاری یکی از این مشکلات کلی و جامع است که تمام جامعه به نوعی با آن درگیر هستند بنابراین با حل بخشی از این معضل بزرگ می‌توان به کاهش دغدغه‌های عمومی کمک شایانی کرد.

وی ارتقاء کیفیت آموزشی در مراکز علمی و افزایش سطح مهارت آموزی دانش‌آموختگان را مورد تأکید قرار داد و گفت: بخش عمده‌ای از مشکل بیکاری کشورمان به علت عدم انطباق مدرک و سطح مهارت‌آموزی فرد است به همین علت اکثر جوانان با مشکل بیکاری و نبود فرصت‌های شغلی مواجه‌اند.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه در جامعه امروزی سطح علمی جوانان با سطح انتظارات آنان سنخیت چندانی ندارد تصریح کرد:‌ در این مورد مراکز آموزش عالی و سپس دستگاه‌های متولی امر مهارت‌آموزی باید به سمت افزایش و ارتقاء توانمندی‌های مهارتی فارغ التحصیلان گام‌های مهمی را بردارند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان مسئله بازنشستگی نیروها و جایگزینی آنان با افراد جوان‌تر را نیز مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: فرآیند بازنشستگی افراد قاعده خاص خودش را دارد از طرفی دیگر نباید چنین القاء شود که شخص مربوطه جایگاه فعلی خود را به صورت عدوانی تصرف کرده است.

سالاری جابه‌جا کردن افراد در سمت‌های مختلف در طول سالیان متمادی و سپس صدور فرمان بازنشستگی گسترده را از تعارضات جامعه دانست و عنوان کرد: این‌گونه تصمیمات نه‌تنها ما را به هدف والای جوان‌گرایی در دستگاه‌ها سوق نمی‌دهد بلکه آسیب‌های فراوانی را نیز به جامعه وارد می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه اقدام در حوزه ارائه مشاوره‌های پیش از ازدواج باید با فناوری‌های نوین و جدید همراه باشد اظهار داشت: از دستگاه‌های مسئول و متولی در این حوزه انتظار داریم ضمن شناخت کامل از نیازهای امروز جوانان از ابزارهای جدید و فضای مجازی برای تولید محتوای آموزش‌های استفاده کنند.

استاندار گیلان در مورد ایجاد خانه‌های جوان در سطح استان گیلان و ضرورت کارآمدسازی این فضاها نیز تصریح کرد:‌ بنده به شدت با ساخت ساختمان‌های جدید مخالف هستم بنابراین برای ایجاد مراکزی نظیر خانه‌های جوان باید به سمت استفاده از ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌ها قدم برداریم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان به طرح ویژه استانداری گیلان در مورد حمایت از تجهیز و نوسازی اماکن فرسوده اشاره کرد و گفت: هر دستگاهی که ساختمان فرسوده‌ای را معرفی کند استانداری گیلان از محل ارزش افزوده اعتباراتی را برای تجهیز و نوسازی ساختمان مربوطه به آن اختصاص می‌دهد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *