فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان خبر داد:شمال ما: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، از رفع تصرف حدود ۲۵ هزار مترمربع از اراضی ملی در شهرستان های رشت، فومن، تالش و املش طی هفته گذشته خبر داد.

 

سرهنگ رامین همتی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در هفته گذشته نیروهای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ها و جنگلبانان موفق به کشف و ضبط چوب آلات غیر مجاز، دستگیری متخلفین و رفع تصرف اراضی ملی شدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان افزود: ۲۹۶ اصله چوب غیر مجاز به حجم کل ۶٫۳۶ مترمکعب و ۰٫۵ استر هیزم در شهرستان رشت کشف و ضبط و ۲ دستگاه خودرو توقیف شد.

وی با بیان اینکه در شهرستان صومعه سرا ۲۶۷ اصله چوب غیر مجاز به حجم ۳٫۵ مترمکعب و ۲ استر هیزم و ۲ کیلو گرم ذغال کشف شد، تصریح کرد: در شهرستان انزلی نیز ۲۹ اصله چوب قاچاق به حجم ۱٫۵ مترمکعب، در شهرستان تالش ۱۴ اصله چوب قاچاق به حجم ۱٫۵۹ مترمکعب و در شهرستان فومن ۱۰ اصله چوب غیر مجاز به حجم ۰٫۶ مترمکعب و ۰٫۵ استر هیزم کشف و ضبط شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در شهرستان شفت ۲۰ هزار مترمربع، در شهرستان فومن ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع، در شهرستان تالش ۳۶۰ مترمربع و در شهرستان املش یکصد مترمربع از اراضی ملی تصرف شده از دست متصرفین و متخلفین، مطابق دستور مقام قضایی آزاد شد.

همتی، همچنین از تعقیب و گریز قاچاقچیان چوب در رودبار خبر داد و یادآور شد: طی عملیات گشت و تعقیب و گریز نیروهای یگان حفاظت موفق به کشف تعداد ۳۱۵ اصله گردبینه و کاتین و ۶ استر هیزم شدند.

وی با بیان اینکه چوب های کشف شده از جنس توسکا و راش بوده و مقدار هیزم های کشف شده جمعا به حجم ۱۳ مترمکعب است، عنوان کرد: در این عملیات ۲۰۰ کیسه خاک برگ نیز کشف و ضبط گردید و ۲ دستگاه کامیونت و نیسان مربوطه نیز به پارکینگ منتقل و متخلفین به مراجع قضایی تحویل داده شدند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *