نماینده مردم رشت در مجلس:شمال ما: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت ارز در کشور باید بین پنج تا ۶ هزار تومان باشد گفت: نرخ ارز به قیمت کنونی با فروش نفت دو میلیون و پانصد بشکه‌ای اجحاف است.

 

محمدصادق حسنی صبح امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به روند نزولی قیمت ارز در کشور اظهار کرد: قیمت ارز ایران حداکثر بین پنج تا ۶ هزار تومان است و اگر قیمت ارز فراتر از این نرخ باشد، غیرطبیعی است.

وی با بیان اینکه تراز مالی و تجاری ایران نشان می‌دهد قیمت ارز باید بسیار پایین‌تر از قیمت کنونی باشد افزود: آمارهای صادرات و واردات در کشور نشان می‌دهد که قیمت ارز نباید حتی به ۶ هزار تومان برسد و اگر این میزان شد، اجحاف است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت ۱۱ تا ۱۸ هزار تومان قیمت ارز در کشور قابل‌قبول نیست گفت: قیمت ارز کنونی با هیچ‌یک از اصول اقتصاد و بازار هماهنگ نیست و باید کاهش پیدا کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه جو روانی در افزایش و کاهش قیمت ارز تأثیرگذار است افزود: در حال حاضر بانک مرکزی در حال خریدن قیمت ارز به قیمت ۱۱ هزار تومان است درحالی‌که نباید بیشتر از چهار هزار ۲۰۰ تومان ارز از بازار خریداری شود.

حسنی با بیان اینکه بازارهای ثانویه ایجادشده در ارز را قبول ندارد تصریح کرد: اعلام ارز چهار هزار ۲۰۰ تومانی از سوی دولت عمداً و سهواً بازار ارز را بر هم ریخت و با اعلام این نرخ در مقایسه با سه هزار ۷۰۰ تومان هیچ توجیهی وجود نداشت و تنها به بازار شده است.

وی با اشاره به اینکه اعلام نرخ چهار هزار  ۲۰۰ تومانی ارز در کشور یک شوک به بازار بود اما به نفع دولت تمام نشد بیان کرد: برخی‌ها که اطلاعات اقتصادی ندارند افزایش قیمت ارز را موجب بهبودی وضعیت اقتصادی دولت می‌دانند درحالی‌که اصلاً چنین چیزی نیست.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه برخی‌ها معتقدند دولت در تلاش است تا نرخ ارز را در قیمت هفت هزار تومان نگه دارد گفت: اگر دولت چنین تصمیم را داشته باشد به کشور خیانت کرده درحالی‌که باید شرایط را آزاد بگذارد تا نرخ ارز به زیر ۶۰۰۰ تومان کشیده شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه بودجه کشور بر مبنای نفت ۵۰ دلار بسته‌شده درحالی‌که اکنون ۷۵ دلار فروخته می‌شود تصریح کرد: در شش ماه اخیر فروش نفت ۷۵ دلار بوده و این در حالی است که فروش نفت در بازار دو میلیون و ۵۰۰ بشکه و میانگین فروش آن دو میلیون و ۳۵۰ بوده است و نتیجه این مابه‌التفاوت‌ها ناشی از افزایش فروش نفت باید کاهش نرخ ارز باشد.

حسنی با بیان اینکه نباید اوضاع اقتصادی کشور در شرایط مطلوب فروش نفت بر هم بریزد افزود : وقتی فروش نفت بیش ازآنچه در بودجه پیش‌بینی‌شده فروخته و ارز بیشتری وارد کشور می‌شود باید ارز ارزان‌تر و شرایط اقتصادی بهتر باشد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *