عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان کرد:شمال ما: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی کمبود نقدینگی، عدم هزینه‌کرد صحیح منابع و تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران را دلیل افزایش قیمت دارو در کشور نام برشمرد.

 

محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به افزایش قیمت دارو در کشور اظهار کرد: یکی از مشکلات حوزه دارویی امروز فقدان نقدینگی در حوزه صنعت داروی کشور است.

وی با اشاره به انحراف در هزینه کرد نقدینگی کشور در حوزه دارو افزود: علاوه بر کمبود نقدینگی به نظر می‌رسد در صنعت داروسازی عدم هزینه کرد صحیح را نیز داشته‌ایم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران نیز در افزایش قیمت دارو در بازار تأثیرگذار است تصریح کر: بسیاری از مواد اولیه و ضروری در صنعت داروسازی برای تولید در داخل از خارج وارد می‌شود که این موضوع نیز می‌تواند در افزایش قیمت دارو تأثیرگذار باشد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر با تأکید بر اینکه باتدبیر، پشتکار و همت بالای مسئولان می‌توان بر مشکلات حوزه دارو فائق آمد گفت: التهاب بازار دارو نیازمند تدبیر و همت میدانی مسئولان کشور در حوزه بهداشت و درمان است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه مدیریت صحیح بازار ارز و هزینه کرد آن در خرید ملزومات مصرفی صنعت دارو می‌تواند در کاهش قیمت و افزایش دسترسی مردم تأثیرگذار باشد خاطرنشان کرد: فضای داروی کشور در پی نشست اخیر سران قوا و تفویض برخی اختیارات به دولت کم‌کم رو به بهبود حرکت می‌کند و ما امیدواریم علاوه بر حفظ کیفیت، قیمت دارو نیز کاهش پیدا کند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *