کیوان بهمنش

شمال ما: راه آهن به تنهایی هیچ مزیت اقتصادی برای استان مظلوم دربند فکرهای منجمد بی تدبیر و بی امید و مصلحان تنها خوش پوش ندارد.

 

خام اندیشی نفرمایید و ذوق زدگی کودکانه تان را کنار بگذارید و مولفه های اقتصادی توسعه و تولید ثروت را فروتنانه  از ابتدا بنشینید و بخوانید ، آنوقت شاید ذوق زدگی کودکانه تان از قطارسواری فروکش نماید و به مفاهیم توسعه نگاه عقلانی داشته باشید نه سرخوشانه و احساسی !
راه آهن اگر به تنهایی می توانست توسعه به همراه آورد که امروز جمهوری گینه ، لیبریا و گامبیا از فقیر ترین کشورهای دنیا نبودند !
به افق دور نگاه نکنیم چون معمولا شما گردن درد خواهید گرفت وقتی از شما درخواست می کنیم به افق دور بنگرید ، بیایید به شیراز نقل و نبات خودمان بنگریم !
سال ها از روزی که برای اولین بار صدای سوت قطار در فارس پیچید می گذرد، اما وضعیت توسعه از مسیر ریل این استان نشانگر هیچگونه مولفه توسعه نیست ، بلکه داد و فغان عاقله مردان  و زنان آن دیار را رسا نموده است !
کاکوهای شیرازی ما ، سالها بود که آرزوی شنیدن صدای سوت قطار را در استانشان داشتند ، دقیقا همانند ما گیله مردان و گیله زنان ! آنها هم امید داشتند  که افتتاح راه آهن مزیت های فراوانی را  می تواند برای استان شان  به ارمغان آورد.
بالاخره  حوالی سال ۱۳۸۸ این استان به شبکه سراسری راه آهن پیوست تا آرزوی چند ده ساله مردم این استان نیز برآورده شود.
ایستگاه های مهم و تشکیلاتی فارس شامل شیراز،ایستگاه مرودشت، ایستگاه سعادت شهر، ایستگاه صفاشهر، ایستگاه اقلید، ایستگاه آباده و ایستگاه شهرضا یکی پس از دیگری افتتاح شدند .
خوش پوشان کت و شلواری دیار گیل که در سوار شدن بر قطار سیاستی که  صدای سوت آن در فلکده رشت مظلوم و محروم از تحصیل پیچید ( و من به شدت نگران زیر دست و پا ماندن شما بودم چون تصاویر گواه تلاش در سبقت از یکدیگر برای بهتر دیده شدن در تصاویر بود و گویی این قطار سیاست را لوکوموتیو اش به رشت نیاورد بلکه شما بودید که قطار را بر گرده تان کشیدید و تا رشت رسانیدید ) از زمان افتتاح قطار فارس سه دولت بر سر کار آمده اند ،
گمان نکنم کنکاش در مولفه های توسعه فارس از مسیر ریل کار سختی باشد !
عاقله مردان و عاقله زنان شیرازی امروز بعد از ده سال از شنیدن صدای سوت قطار ، میگویند چون مهم ترین مولفه توسعه یعنی ، مدیریت یکپارچگی توسعه استان در قالب یک طرح واحد راهبردی برای استان مان مغفول مانده است امروز قطار فارس تنها کارکرداش حمل مسافر ، آنهم در لول دوم انتخاب مسافر است !
خوش پوشان ذوق زده ایی که سوار قطار سیاست به شهرمان تشریف آوردید  و هم اکنون در این هوای ملس زیر لحاف های رنگ رنگی سنتی گیلان در خواب ناز به سر می برید ، شما به مولفه مدیریت یکپارچگی توسعه استان گیلان چقدر پرداخته اید ؟
آیا میدانید فاصله سه ساعته ماشین رو از پایتخت به رشت شاید مزیت حمل مسافر توسط قطارتان را هم به ارمغان نیاورد ؟
آمار واردات و صادرات منطقه آزاد دریای کاسپی را مرور کرده اید ؟ این آمار نگرانتان نمی کند !؟
می دانید هزینه های لیفتینگ و لندینگ بار چه میزان از هزینه های حمل و نقل را  در بر می گیرد و شاید این هزینه ها آنقدری کمر شکن باشد که حمال بار قید حمل بارش با قطار را بزند ! مگر نقشه های ریلی تان را ندیده اید که چقدر با بنادر ما فاصله دارند و هزینه های دوباره کاری لیفیتینگ و لندینگ کمر حمال را خواهد شکست !
نکته آخر اینکه ؛ سهراب سپهری پنجاه و اندی سال قبل چه زیبا در مورد حال و وضع روز گذشته شما سرود :
من قطاری دیدم که سیاست می برد 
و چه خالی می رفت
منبع: گیلان تیتر

کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *