شمال ما: رئیس ارشاد اسلامی رشت، با تاکید بر اینکه آموزشگاه های آزاد هنری باید هنرمند متخصص، صاحب فن و کارشناس پرورش دهند، گفت: آموزشگاه های هنری باید در مسیر اقتصاد فرهنگ و هنر گام بردارند.

 

به گزارش شمال ما، محمد حسن پور در نشست خبری برگزاری ششمین جشنواره هنرجویی «هفت» که به همت آموزشگاه هنری «هفت» برگزار می شود، آموزشگاه های آزاد هنری را یکی از مراکز استعدادیابی برای هنرجویان دانست و اظهار کرد: سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واسپاری فعالیت های فرهنگی و هنری به دست خود اهالی فرهنگ و هنر است و لذا موسسات و آموزشگاه های آزاد هنری تک منظوره و چندمنظوره این زمینه را ایجاد می کند.
وی با اشاره به فعالیت آموزشگاه های آزاد هنری شهرستان رشت در بخش های سینمایی، نمایشی، تجسمی و موسیقی، افزود: ۶۵ درصد از مراکز فرهنگی و هنری استان گیلان در شهرستان رشت متمرکز است که نشان می دهد با حجم بالایی از تقاضای فرهنگی مواجه هستیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت، با بیان اینکه موسسات و آموزشگاه های آزاد هنری رشت در شناسایی و آموزش هنرجویان و معرفی آنان به بازار کار فرهنگ و هنر توفیق داشته اند، گفت: بسیاری از کارگردانان، نویسندگان، بازیگران، مجریان و گویندگان و… صدا و سیما محصول همین آموزشگاه های هنری هستند.
حسن پور، با اشاره به حضور هنرجویان موسیقی و تجسمی در جشنواره های ملی و بین المللی، تصریح کرد: ارتقای کسب و کار هنر مد نظر وزارت ارشاد قرار دارد. خوشبختانه استان گیلان یک استان فرهنگی است و به دنبال برگزاری جشنواره «هفت» نیروهای توانمندی پرورش یافته اند.
وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه آموزشگاه های آزاد هنری ما ظرفیت برگزاری جشنواره را دارند، خاطرنشان کرد: ششمین جشنواره هنری «هفت» در دو مرحله از ۲۹ آبان لغایت اول آذر و ۱۰ لغایت ۱۵ آذر برگزار خواهد شد. مرحله اول شامل دو سانس ۱۶:۳۰ الی ۱۸:۳۰(اجرای ۱۲ نمایش کودک) و ۱۸:۳۰ الی ۲۱(اجرای دوبله زنده فیلم های سینمایی ایران و جهان) است که در سالن دکتر رحمدل مجتمع خاتم الانبیا(ص) برگزار می شود.
این مقام مسئول اضافه کرد: در مرحله دوم جشنواره نیز اجرای نمایش و اکران فیلم های کوتاه داریم که در سالن شهید انصاری مجتمع خاتم الانبیاء(ص) برگزار خواهد شد. البته در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سعی کردیم سمت و سوی برنامه های ما مردمی تر باشد.
رئیس ارشاد اسلامی رشت، با بیان اینکه آموزشگاه های آزاد هنری باید دارای فضایی مطمئن، صمیمی، اخلاقی و اسلامی باشد، گفت: هنرجویان باید انسانی وارسته، اخلاقی و اهل مطالعه شوند، زیرا سعادت انسان در کتاب خواندن است. فیلم ها و نمایش ها نیز به نوعی کتاب تصویری هستند و نقد و تحلیل جریانات یک اثر هنری ما را در تجربه دیگران سهیم می کند.
وی انسان ها را بازیگران شخصیت خودشان در نمایش زندگی دانست و یادآور شد: هنرجویان باید از نظر فکری و معنوی پرورش پیدا کنند تا انسان خوبی برای جامعه، شهروند خوبی برای شهر و بنده خوبی برای خدا شوند. متاسفانه برخی از نهادها استفاده ابزاری از هنر می کنند، اما نگاه به فرهنگ و هنر باید تخصصی باشد و هنرمند زمانی مورد تشویق جامعه قرار می گیرد که کار خود را به درستی انجام داده باشد.
حسن پور، با تاکید بر اینکه آموزشگاه های آزاد هنری باید هنرمند متخصص، صاحب فن و کارشناس پرورش دهند، گفت: آموزشگاه های هنری باید در مسیر اقتصاد فرهنگ و هنر گام بردارند و خوشبختانه آموزشگاه «هفت» این حرکت را آغاز کرده است.

علی حلوی در نشست خبری برگزاری ششمین جشنواره هنرجویی «هفت» که به همت آموزشگاه هنری «هفت» برگزار می شود، با اشاره به استقبال خوب مردم از این جشنواره هنرجویی طی پنج دوره گذشته، اظهار کرد: با وجود تنگناهای اقتصادی تصمیم گرفتین جشنواره امسال را با کیفیت و کمیت بیشتری برگزار کنیم، زیرا وظیفه هنرمندان در شرایط سخت سنگین تر است.
وی با بیان اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی به پویایی و شادابی جامعه کمک می کند، گفت: اگر در جامعه امید و شادی و نشاظ نباشد، آن جامعه رشد نخواهد کرد لذا هنر و هنرمند وظیفه خطیری در امیدآفرینی و شورانگیزی دارد.
دبیر ششمین جشنواره هنرجویی «هفت»، از برگزاری این جشنواره طی ۹ روز و دو مرحله از ۲۹ آبان لغایت ۱۵ آذر در رشت خبر داد و اضافه کرد: برای هر سانس بلیط فروخته می شود تا بتوانیم بخشی از هزینه های برگزاری جشنواره را تامین کنیم. البته فضای اجراها هنرجویی بوده و با کار حرفه ای تفاوت دارد.
حلوی، با بیان اینکه امسال برای نخستین بار بخش ویژه کودکان داریم، از مشارکت بیش از ۳۰ هنرجوی کودک و نوجوان در جشنواره خبر داد و عنوان کرد: اجراهای کودکان موزیکال و زنده است و طراحی لباس و گریم و موسیقی ویژه تدارک دیده ایم. نمایش های عروسکی و نمایشنامه خوانی نیز اجرا خواهد شد.
کارگردان تلویزیون، با اشاره به فعال شدن سایت «www.haftsaz.com» از امشب، یادآور شد: جشنواره «هفت» مردمی بوده و هدف ما ارتقای فرهنگی، امیدبخشی و امکان بروز استعدادهای هنرمندان جوان است. همچنین برنامه های شایسته ای با موضوع چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب داریم.
وی اجرای ۹ کار دوبله زنده را از دیگر بخش های جشنواره مذکور دانست و خاطرنشان کرد: جشنواره امسال با مشارکت و اجرای ۲۰۰ هنرجو برگزار خواهد شد. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت، شورای شهر رشت، سازمان فرهنگی شهرداری رشت و شهربازی شهر خورشید ما را همراهی خواهند کرد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *