سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان:شمال ما: سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان گفت: از  جمعه تا یکشنبه هفته آینده کاهش ۸ تا ۱۲ درجه ای دما پیش‌بینی می‌شود.

مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا، گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده گذر جریانات کم و بیش ناپایدار طی ۲۴ ساعت آینده از منطقه است.

وی ادامه داد: تحلیل نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ تدریجی هوای خنک و بارشی از پنجشنبه شب به منطقه و همچنین طی روزهای جمعه و شنبه با تقویت ناپایداری، شرایط برای بارندگی و وزش باد گاهی شدید مهیا است.

غلامی اضافه کرد: طی جمعه لغایت یکشنبه هفته آینده کاهش ۸ تا ۱۲ درجه ای دما پیش‌بینی می‌شود و احتمال رعدوبرق و تگرگ (بویژه در ارتفاعات و دامنه ها) دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: با توجه به ماهیت بارش های تابستانه و وقوع بارش های شدید در بازه زمانی کوتاه مدت، احتمال آب گرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، بخصوص در مناطق مرکزی و شرقی استان وجود دارد.

غلامی اضافه کرد:هوای گیلان برای روز پنجشنبه کمی تا نیمه ابری،گاهی افزایش ابر و وزش باد،بعضی نقاط بارندگی و احتمال رعد و برق (به ویژه عصر و شب) و جمعه نیز نیمه ابری تا ابری و مه آلود،کاهش نسبی دما بعضی ساعات بارندگی، وزش باد و رعد و برق (به ویژه عصر و شب/بعضی نقاط شدید) پیش بینی می ‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *