حجت الاسلام والمسلمین اشجری:حجت الاسلام اشجری گفت: امروز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پس از سپری شدن سی وهشت سال از عمر این نهاد مولود انقلاب، به یکی از مطمئن‌ترین ستون‌ها و تکیه‌گاه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران مبدل گشته است.

شمال ما: حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان امروز، ۱۲ مرداد در نشست با خبرنگاران که به مناسبت سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: دوازدهم مردادماه، سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است که با تدبیر حکیمانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۹ نامگذاری شد.

وی تعظیم شعائر اسلامی، تبیین اندیشه‌های انقلابی، سازماندهی حرکت‌های مردمی در مواجهه با چالش‌ها و رخدادهای پیش‌رو و همچنین نکوداشت مناسبت‌ها و برگزاری مراسم ملی و انقلابی و ایجاد هماهنگی و حفظ انسجام دستگاه‌ها در پاسداشت مناسبت‌ها و اجتناب از موازی‌کاری را هدف از تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی عنوان کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: امروز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پس از سپری شدن سی وهشت سال از عمر این نهاد مولود انقلاب، به یکی از مطمئن‌ترین ستون‌ها و تکیه‌گاه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران مبدل گشته است.

حجت الاسلام اشجری، با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نهادی وفادار به آرمان والای انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: این نهاد با هوشیاری، لحظه‌شناسی، آگاهی‌بخشی و پویایی خود در مسیر مانایی انقلاب اسلامی گام برمی‌دارد و پیوند آن با نظام مقدس جمهوری اسلامی ناگسستنی ا‌ست.

وی ادامه داد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مفتخر است که از سال‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در ظل توجهات حضرت احدیت و رهنمون‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و هدایت‌ هوشمندانه آیت‌الله جنتی در راس این نهاد، افتخار برگزاری باشکوه مراسم و مناسبت‌های انقلاب اسلامی را داشته و ضمن خدمت صادقانه به ملت مسلمان ایران، بسترهای لازم را جهت حضور پرشور و حماسی مردم در صحنه‌های مختلف به ویژه راهپیمایی‌ها و تظاهرات پیش‌بینی نشده فراهم آورده است.

پاسداری از یادگار مانای حضرت امام خمینی(ره) و خون پاک شهدا

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، خدمتگزاری در این نهاد مقدس را موهبت الهی دانست و گفت: قدران اعتماد و حضور گسترده، پرشور و حماسی مردم آگاه و لحظه‌شناس ایران اسلامی در صحنه‌های انقلاب اسلامی هستیم که همواره با لبیک خود به فراخوان‌های این نهاد انقلابی، نقشه‌های شوم دشمنان نظام و دسیسه‌های فتنه‌گران را نقش بر آب کرده‌اند.

حجت الاسلام اشجری، با اشاره به عملکرد ۳۸ ساله شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، عنوان کرد: این نهاد مقدس از ابتدا تا کنون کاملا مستقل از جناح‌بندی‌های متداول فضای سیاسی کشور و تنها زیر لوای ولایت فقیه فعالیت کرده و اهداف عالیه انقلاب اسلامی و وظایف سازمانی خود را وجه مصالحه هیچ حزب، گروه یا تشکلی قرار نداده و نخواهد داد.

وی تاکید بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب به نقش اثرگذار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در تاریخ پرفراز و فرود انقلاب اسلامی را گواهی بر عملکرد قابل تقدیر این نهاد دانست و متذکر شد: حضور مجاهدی نستوه همچون آیت‌الله جنتی در راس مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی موجب حفظ روحیه جهادی و انقلابی در این مجموعه خدوم شده است که توانسته تاکنون رسالت خطیری را که برعهده داشته به ‌درستی و با موفقیت به انجام رساند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، این نهاد را پاسدار انقلاب اسلامی به عنوان یادگار مانای حضرت امام خمینی(ره) و خون پاک شهدای والامقام دانست و تاکید کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همواره کوشیده است تا با تمام توان، نقش خود را در تداوم انقلاب اسلامی به بهترین نحو ایفا نماید و در سایه منویات مقام معظم رهبری با پاسداشت ایام‌الله و زنده نگه ‌داشتن ارزش‌های اسلامی و انقلابی، همفکر، همدل، همزبان و همگام با ملت سرافراز و شریف ایران در مسیر تعالی انقلاب اسلامی گام بردارد.

لزوم شفاف‌سازی و تبیین دستاوردهای چهل ساله نظام

حجت الاسلام اشجری، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را تریبون نظام مقدس جمهوری اسلامی و زبان گویای مردم ایران در مقاطع حساس سیاسی و بزنگاه‌های تاریخی دانست و تصریح کرد: این نهاد تاکنون توانسته فریاد اعتراض و محکومیت مردم ایران نسبت به سیاست‌های شوم استکبار جهانی و استثمار مردم مظلوم جهان و خیانت برخی سران خودفروخته منطقه را به گوش جهانیان برساند.

وی یادآور شد: در کارنامه ۳۸ ساله شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، توفیقات بزرگی همچون برگزاری تظاهرات تاریخی و سرنوشت‌ساز ۲۳ تیر ۱۳۷۸ و یوم‌الله ۹ دی ۱۳۸۸ علیه فتنه‌گران و برچیدن غائله فتنه و همچنین برگزاری راهپیمایی‌های بزرگ یوم‌الله ۲۲ بهمن، روز جهانی قدس و… به یمن آگاهی و بصیرت ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی می‌درخشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را فرصت مغتنمی برای ارائه کارنامه پربار و درخشان نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم به ویژه نسل جوان دانست و گفت: این امر تنها با بهره‌مندی از ظرفیت‌های دستگاه‌ها و نهادها و سمن‌ها به زبان هنر و شکلی جذاب محقق خواهد شد.

حجت الاسلام اشجری، با بیان اینکه دشمنان قسم‌ خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی با تحمیل و تشدید تحریم‌های ظالمانه، تحریف جنایت‌های رژیم طاغوتی پهلوی و سمپاشی رسانه‌ای درصدد سیاه‌نمایی و ناکارآمد جلوه‌دادن انقلاب اسلامی و متعاقب آن ناامید کردن مردم هستند، اظهار کرد: در فرصت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می‌توان با شفاف‌سازی و تبیین دستاوردهای چهل ساله نظام، نقشه شوم دشمنان را خنثی کرد و روح امید را در کالبد جامعه دمید.

وی با اشاره به تشکیل شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان گیلان به ریاست آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت، افزود: کارگروه‌های ۱۳گانه این شورا نیز فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند و ان شاءالله با اهتمام ویژه مدیران و مسئولان از فرصت‌های پیش ‌رو برای تبیین جامع، کامل و هنرمندانه دستاوردهای انقلاب بهره‌برداری خواهد شد.

شهید «محمود صارمی»؛ الگوی خدمت صادقانه تا پای شهادت

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، مردم شریف ایران را بهترین مردم جهان دانست که همواره با حضور پرشور و شعور خود در صحنه از انقلاب اسلامی حمایت کرده و به عهد خود با امام امت و شهدای گرانقدر پایبند مانده‌اند و خاطرنشان کرد: ناتوانی در مهار تورم، گرانی و مشکلات اقتصادی بی ‌سابقه و فشار به این مردم قابل دفاع نیست.

حجت الاسلام اشجری ادامه داد: مسئولان باید با روحیه جهادی و انقلابی برای خدمت بی‌ منت به مردم و بهبود وضعیت معیشت آنان از یکدیگر سبقت بگیرند و با اتخاذ سیاست‌های صحیح اقتصادی از هیچ کوششی برای رفاه و آسایش مردم کوتاهی نکنند.

وی در ادامه، ضمن گرامیداشت ۱۷ مرداد، روز خبرنگار، عنوان کرد: خبرنگار شهید «محمود صارمی» اسوه و الگوی خدمت صادقانه تا پای شهادت و از جان گذشتگی است که با ایثار خون پاک خود «روز خبرنگار» را در تقویم پرافتخار ایران اسلامی ثبت کرد تا فرصتی برای تقدیر از این قشر پرتلاش، خستگی‌ناپذیر و زحمتکش باشد لذا بسیار خوشوقتیم که در کنار مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، خبرنگارانی متعهد، همراه و یاریگر حضور دارند که می‌کوشند تا با تلاش‌های خالصانه و بی‌ دریغ، دین خود را به انقلاب اسلامی ادا ‌کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، روز خبرنگار را به همه خدمتگزاران وادی رسانه و خبر به ویژه خبرنگاران حوزه انقلاب اسلامی تبریک و تهنیت گفت و تصریح کرد: امیدوارم که خبرنگاران ضمن پاسداری از قداست قلم، پیگیری مطالبات به حق مردم، بیان‌ واقعیت‌های جامعه و انتقال‌ نقدهای دلسوزانه، در راستای تبیین دستاوردهای چهل ‌ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بکوشند.

 

منبع: ایکنا


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *