با انتشار گزارشی؛سازمان ملل با انتشار گزارشی از دولت ها خواست تدابیر بهتری را برای محافظت از جنگل های در حال نابودی زمین اتخاذ کنند، جنگل زدایی را پایان دهند و جنگل های نابود شده را احیا کنند.

شمال ما: بر اساس این گزارش، جنگل ها علاوه بر ایجاد سایه، جذب دی اکسید کربن، ایجاد پناهگاه برای جانوران و تامین چوب، حدود ۲۰ درصد از درآمد خانوارهای روستایی در کشورهای در حال توسعه را تامین می کنند. همچنین جنگل ها منبع سوخت موردنیاز برای گرمایش و پخت و پز یک سوم از جمعیت جهان هستند.
بر اساس این گزارش، جنگل زدایی که عمدتا در اثر تبدیل جنگل ها به مزارع و مراکز دامپروری رخ می دهد، نه تنها حیات جنگل ها و مردم بومی را با مخاطره روبه رو کرده، بلکه تنوع زیستی زمین را نیز تهدید می کند. جنگل زدایی، پس از مصرف سوخت های فسیلی، دومین علت اصلی تغییرات آب و هوایی زمین است و عامل تولید حدود ۲۰ درصد از گازهای گلخانه ای محسوب می شود. این میزان از تمام گازهای گلخانه ای تولید شده توسط بخش حمل و نقل در سراسر جهان بیشتر است.
حفاظت از جنگل ها بیش از ۱۷ هدف جهانی را که سال گذشته به عنوان «اهداف توسعه پایدار» توسط سازمان ملل ایجاد شده بود، تحت تاثیر قرار می دهد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *