عضو شورای شهر رشت:شمال ما: عضو شورای شهر رشت گفت: به دنبال مقصر گشتن، درد این شهر را دوا نمی‌کند و باید در مقابل تهدیدهای بیرونی باید در کنار هم باشیم.

به گزارش ایسنا، رضا رسولی در چهل و چهارمین جلسه شورای شهر رشت، اظهار کرد: حدود یک سال از فعالیت شورای پنجم می گذرد و نقطه عطف جهت گیری فعالیت‌های ما این بود که انسجام را در فضای ساختار مدیریت شهری حفظ کنیم و همین رویه با تصویب طرح‌ها و مصوبات پیگیری شد.

عضو شورا تاکید کرد: شورا در فضای آرامش بسر می برد،اما این فضا نمی‌تواند دایمی باشد و برخی سوء تعبیرها و شتابزدگی‌ها موجب تنش میشود.

رسولی گفت:امروز وضع شهر رشت وضع خوبی نیست همه اعضای شورا علاقمندند کارهای بزرگی انجام دهند و این افق دید در تصویب کدهای بودجه از سوی شورا مشاهده می‌شود. اما امروز باید هدف بزرگتر را ببینیم و در مقابل یک سری تهدیدهای بیرونی قرار گرفته ایم. بعد از عید کمتر از دو هفته حساب شهرداری باز بوده است و این چیزی نیست که براحتی از آن بگذریم ولی نباید شهر سرگرم حواشی و مسایل سطح پایین شود. در ۹ ماه اول شورای چهارم همین شرایط را داشتیم و نگران دست های پشت پرده این مسدودیها هستم که قصد دارد وضعیت را بغرنج کند .

وی پیشنهاد داد اعضای شورا از دیگر شهرها نیز بازدید کرده و شرایط دیگر شهرداریها را بررسی کند.

رسولی افزود: شهرهای دیگر اگرچه وضعیت اقتصادی مطلوبی ندارند ولی چالش های آنها کمتر است. رشت تابع یک سری اتفاقاتی است که نمی توان از آن چشم پوشید. بنده به عنوان یک رشتوند این نگاه را دارم که اگرچه باید انتقادها منتقل و پیگیر آن شد، ولی امروز در شرایطی نیستیم که مشکل ما فقط خمودی باشد، و در مقابل مسدود شدن حساب های شهرداری و اتفاقات اخیر یک نفر را مقصر بدانیم این مشکل مجموعه ماست، همه اعضای شورا یک مجموعه هستند.

وی اظهار کرد:جلسات غیر رسمی بگذاریم تا شرایط غیر عادی رشت را در یک فضای دوستانه حل کنیم و اجازه ندهیم در این فضای پرتنش سرمایه گذار احساس امنیت نکند. در شرایطی که ۲۱ بار حساب شهرداری مسدود میشود، هیچ مقام مسئول ارشدی نگران وضعیت شهرداری نشد. امروز نیازمند نشست های غیر رسمی هستیم تا راهکار ارایه دهیم و به دنبال مقصر گشتن، درد این شهر را رفع نمی‌کند و باید در مقابل تهدیدهای بیرونی باید در کنار هم باشیم.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *