رئیس اداره ثبت‌احوال صومعه‌سرا:شمال ما: رئیس اداره ثبت‌احوال صومعه‌سرا گفت: کارت‌های ملی قدیمی تا پایان سال ۹۷دارای اعتبار است و پس از آن تمدید نخواهد شد.

محمد احمدی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه گیلان،با بیان اینکه صدور کارت ملی هوشمند از سال ۹۲همزمان با سراسر کشور در این شهرستان آغاز شده است،اظهار کرد:کارت ملی هوشمند،کلید ورود به دولت الکترونیک است.

وی افزود: کارت ملی هوشمند سه کاربرد اساسی از جمله شناسایی،تصدیق هویت و امضای دیجتال را دارد.

احمدی جامعه هدف کارت ملی هوشمند را ۱۵سال به بالا دانست و خاطرنشان کرد: تاکنون ۸۱ هزار و ۲۰۰نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند در صومعه‌سرا ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تاکنون برای بیش از ۷۰هزار نفر کارت ملی هوشمند در این شهرستان صادر شده است،گفت:۱۰۲هزار نفر در صومعه‌سرا واجد شرایط کارت ملی هوشمند هستند.

احمدی با بیان اینکه ۸۰درصد واجدین شرایط در این شهرستان کارت ملی هوشمند را دریافت کرده‌اند،تصریح کرد:۵ایستگاه کاری در صومعه‌سرا برای ثبت‌نام کارت ملی هوشمند فعال است.

وی با اشاره بر اینکه صدور کارت ملی در سه دفتر پیشخوان دولت در صومعه‌سرا،اداره پست و ثبت‌احوال انجام میشود،گفت:متقاضیان برای کارت ملی هوشمند می‌توانند از طریق سامانه www.ncr.ir پیش‌ثبت نام و نوبت‌گیری کنند.

رئیس اداره ثبت‌احوال صومعه‌سرا در پایان با یادآوری اینکه مرحله درخواست تا صدور کارت ملی هوشمند حداکثر یک ماه است،اظهار کرد:کارت‌های ملی قدیمی تا پایان سال ۹۷دارای اعتبار است و پس از آن تمدید نخواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *