گفتگوی نوروزی با «سیدحسین رضویان»؛شمال ما؛ مهیار مرادی: سیدحسین رضویان را فعالان عرصه رسانه خوب می شناسند از آن دست معدود آدم هایی که صرف نظر از دسته بندی های سیاسی واکنش های مختلفی را به اتفاقات فرهنگی داشته است، حوزه کاری او هم محدود نبوده است از خبرنگاری تا مجری گری و مداحی اهل بیت را تجربه کرده است و شاید به همین دلیل با سلایق مختلف تعامل سازنده ای را برقرار کرده است. در یک عصر دلپذیر بهاری گپ صمیمانه ای را با او داشته ایم که در ادامه می خوانید.

آقای رضویان با عرض تبریک سال نو، سال ۹۶ برای شما چطور گذشت؟
سلام ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز و آغاز سال ۱۳۹۷ فکر میکنم سال ۹۶ سالی پر کُنِش همراه با آموزه های بی نظیری بود که برای یک زیست اجتماعی در هزاره سوم برعمق تجربیات شخصیم افزود.

به عملکرد خود در سال ۹۶ چه نمره ای می دهید؟
خب در این باره البته نظر همشهریان از اعتبار بیشتری برخورداره اما اگر معیار رو خود ارزیابی شخصی در نظر بگیریم من باید وجوه مختلف از برونداد اجتماعی سیدحسین رضویان رو بررسی کنم مجموعه ای به هم پیوسته از رفتارهای مذهبی،رسانه ای،فرهنگی،اجتماعی،روزنامه نگاری،دیوانسالاری و گاه سیاسی
از اینکه در مسیر خدمتگزاری امام حسین در سال ۹۶ هم توفیق داشته و مفتخر به این کسوت بودم برایم بسیار باعث مباهات بود و در ادامه خلق برنامه تلویزیونی هشتگ جوونی به شدت خرسندم میکرد و از اینکه فرصتی دست داد تا اولین کتابم رو هم نگارش و منتشر کنم خوشحالم و به امید خدا در سال ۹۷ سینُمیم رونمایی خواهد شد.

الویت های شما در سال جدید در حوزه کاریتان چیست؟
من بیش از هفت سال هست که تلاش میکنم برای زیستی خداباور و خردمندانه شخصیتم رو تادیب و اصلاح کنم ،در سال ۹۷ بنا رو بر این گذاشتم تا با مطالعه بیشتر و خودآموزی افزونتر به توسعه افراشته تری در ابعاد گوناگون زندگی دست پیدا کنم.

اوقات فراغتتان را سعی می کنید بیشتر به چه کاری اختصاص دهید؟
اوقات فراغت من بیشتر مصروف مطالعه، نگارش ،ورزش و تماشای فیلم میشود البته در خوش ترین لحظات خلوت وقتی تنها هستم برای امام زمان یا برای امام حسین شعر میخوانم.

.

.

بهترین دوست شما در فضای رسانه ای استان کیست؟
دوستان زیادی از سلایق گوناگون در حوزه رسانه ای استان دارم که هر کدامشان برایم والا و ارزشمند هستند اما تمایل ندارم از شخص خاصی نام ببرم.

چه هدف والایی برای زندگیتان دارید؟
از خداوند دلسوز و مهربان مدتهاست خواسته ام تا روزی بتوانم طعم شیرین زندگی آسوده را به هم میهنان بچشانم و روزها فکر و اندیشه من صرف این آرزو میشود.

سید حسین رضویان اگر بخواهد در یک کلمه خود را معرفی کند مجری،مداح یا خبرنگار؟
به تنهایی هیچکدام در حقیقت من سالکی خطاکار هستم به امید رسیدن به مقام‌بندگی پروردگار

گویا گفتگو با شما که به زیر و بم عرصه رسانه احاطه دارید کمی سخت است. به عنوان یک فعال فرهنگی از نگاه شما بزرگترین معضل فرهنگی گیلان چیست؟
ببینید مشکلات فرهنگی استان جدا افتاده از مشکلات فرهنگی کشور نیست به نظرم مشکل اینجاست که وادی فرهنگ مراجع گوناگونی دارد که هیچکدام در لحظه بحران متولی اصلی شناخته نمیشوند بعلاوه اینکه ما نیازهای واقعی جامعه رو جدی نگرفته و برای شبه نیازهایشان نسخه نوشته و مثل شربت تلخ به زور در دهان مخاطبان ریخته ایم و این استغاثه در دو وجه ملی و مذهبی سر منشا خطاکاری فرهنگی است.

اولین چیزی که از شنیدن کلمات زیر به ذهنتان می رسد را بیان کنید.
هشتگ جوونی: سیدحسین رضویان
رشت: اینروزها رشتی نمی بینم شهر بچه‌گی های ما زیباتر بود
رشتوند: مردمانی که به حقشان نرسیده اند
مهدی لطفی: آقای خاص و دوستی به اعتبار ۲۵ سال آشنایی
روابط عمومی: ۷ سال عاشقی
خبرنگار: جامعه بدون او در سکوت خواهد بود
محیط زیست: مگر از این ترکیب واژگانی چیزی باقی مانده است؟

و حرف آخر:
از شما مهیار عزیز و مجموعه خبری «شمال ما» که مدتهاست مُجدانه برای تعالی جامعه و محیط زیست کشور به فعالیت موثر مشغولند برای وقتی که به این گفتگوی اختصاص دادید سپاسگزارم و امیدوارم به محبت خداوند دلسوز و مهربان سال۹۷ سالی نیکو برای گیلانیان و دیگر هم میهنان باشد همچنین آرزو میکنم عدل الهی در بستر ظهور منجی برای بشریت به زودی مُیَسر بشود.

.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *