فرمانده انتظامی استان گیلان:شمال ما: فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به ‌اینکه ایجاد اختلال در امنیت مردم خط قرمز پلیس است گفت:‌ مخلان نظم عمومی‌ در معابر و خیابان‌های استان گیلان تا پایان نوروز بازداشت می‌شوند.

به گزارش تسنیم، سردار محمدرضا اسحاقی در نشست خبری در رشت اظهار داشت:‌ خط قرمز پلیس ایجاد اختلال در امنیت و آسایش مردم است بنابراین اگر فردی با وسیله نقلیه خود موجبات آزار و اذیت مردم را فراهم کند خود و وسیله نقلیه‌اش تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت و توقیف می‌شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان تصریح کرد:‌ نیروی انتظامی گیلان با هر اقدام و یا رفت و آمدی که منجر به ایجاد اختلال در نظم عمومی و رعب و وحشت مردم در سطح محلات و یا معابر شهر شود برخورد قانونی کرده و اقدام به بازداشت افراد خاطی می‌کند.

سردار اسحاقی خاطرنشان کرد:‌ کسانی که با وسیله نقلیه خود در معابر و خیابان‌ها حرکت‌های نمایشی و غیر متعارف داشته و موجبات آزار و اذیت مردم و یا افراد مسن را فراهم کنند توسط پلیس بازداشت شده و برخورد قاطع و بسیار جدی با آن‌ها می‌شود.

وی با اشاره به تمهیدات پلیس برای ایام نوروز افزود:‌ نیروی انتظامی گیلان با هزار و ۴۰۰ گشت خودرویی،‌ موتورسیکلت و نیروی پیاده در ایام نوروز سال ۹۷ با تمام توان خود از امنیت عمومی شهروندان در سراسر استان گیلان پاسداری می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان بیان داشت:‌ برخورد با رفتارهای خطر آفرین در حوزه رانندگی با نهایت اعمال قانون نسبت به متخلفان اجرا شده همچنین در سطح شهر نیز اخلال در امنیت عمومی خط قرمز پلیس بوده و با افراد خاطی برخورد می‌شود.

سردار اسحاقی عنوان کرد:‌ برگزاری مانور مشترک نیروهای پلیس راه استان گیلان با سازمان آتش نشانی،‌ اورژانس و سایر دستگاه‌های امداد و نجات در روز پنج شنبه ۲۴ اسفند از برنامه‌هایی است که در جهت ارتقای سطح آمادگی‌ها انجام می‌شود.

وی ابراز داشت:‌ برگزاری جلسات متعدد بین پلیس و دستگاه‌های امداد و نجات و پیشبرد برنامه‌های آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی و آمادگی تجهیزات از جمله اقداماتی است که از مدتی قبل برای بالا بردن سطح واکنش‌ها در عملیات‌های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده انتظامی استان گیلان گفت:‌ تشدید برخوردها با فروشندگان،‌ توزیع کنندگان به‌ویژه عاملان و واردکنندگان مواد محترقه پرخطر و غیرمجاز از جمله موارد مهمی است که در دستور کار ویژه پلیس قرار گرفته است و تا پایان نوروز ادامه پیدا می‌کند.

سردار اسحاقی اظهار داشت:‌ ظرف مدت ۲ ماه گذشته در استان گیلان بیش از ۲ میلیون و ۳۰۷ هزار قطعه انواع مواد محترقه و منفجره غیرمجاز توسط پلیس کشف و ضبط شده و همچنان نیز عملیات‌های مختلفی در سراسر استان برای شناسایی عوامل اصلی ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد:‌ خانواده‌ها،‌ بزرگان و متولیان محلات باید با هوشیاری بیشتری در این ایام پایانی سال از فرزندان خود مراقبت به‌عمل آورند تا ارتباط آنان با فروشندگان مواد محترقه غیرمجاز قطع شده و به این ترتیب امنیت جامعه فراهم شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان افزود:‌ هم اکنون بیش از ۱۱۰ مرکز عرضه انواع این مواد استاندار و بی‌خطر در سراسر استان در حال فعالیت هستند و انتظار داریم خانواده‌ها نیز کنترل و نظارت بیشتری بر عملکرد فرزندان خود داشته باشند.

سردار اسحاقی ابرار داشت:‌ در سال ۹۶ نیروی انتظامی استان گیلان با برگزاری بیش از ۳ هزار کلاس و کارگاه آموزشی در موضوعات متنوع و مختلف سعی کرد در بحث آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی مفید به مردم اقدامات مطلوبی را به انجام برساند.

وی با اشاره به ‌نوع برخورد با اخلالگران فضای مجازی افزود: پلیس با افرادی که بخواهند در این حوزه‌ها با ایجاد فضاسازی و ارائه اطلاعات غلط ‌سعی در ایجاد بی‌نظمی،‌ تشویش اذهان عمومی و دروغ پردازی کنند برخورد بسیار شدیدی خواهد داشت.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *