درخواست راه‌اندازی مجدد کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت؛شمال ما: محمد حسن عاقل منش در نامه ای خطاب به شهردار رشت خواستار راه اندازی مجدد کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت برای رشد صنعت گردشگری شده است!
در متن این نامه آمده است:

جناب آقای دکتر مسعود نصرتی،
شهردار محترم رشت،
با سلام و احترام؛

همان گونه که مطلعید رشد صنعت گردشگری به عنوان یکی از منابع درآمدی مهم و پایدار موجب می شود و افراد زیادی در یک منطقه از توسعه آن نفع میبرند ، از این رو مهیا ساختن شهر برای پذیرایی از مسافران و همچنین ایجاد شرایط اسکان مناسب برای توسعه این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است که این خود لزوم آمادگی هر چه بیشتر مجموعه مدیریت شهری برای استقبال از گردشگران و اسکان آنان را میطلبد. لذا از آنجا که پارک ملت در سال های گذشته با ارائه برنامه های فرهنگی پذیرای بسیاری از گردشگران ایرانی و خارجی بود بر این اساس مقتضی است با توجه به اینکه این کمپ اقامتی و مسافرتی این بوستان مدتی است مورد بهره برداری قرار نمی گیرد و همچنین با عنایت به در پیش بودن سال نو و آغاز سفرهای نوروزی دستور فرمایید نسبت به راه اندازی مجدد این مجموعه جهت استفاده گردشگران نوروزی اقدام لازم به عمل آید.

محمد حسن عاقل منش
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت

همانطور که رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت می داند کمپ اقامتی و مسافرتی پارک ملت رشت در مرکز شهر قرار گرفته است. در حالیکه در نقاط مختلف دنیا از کمپ ها در دل طبیعت و یا در خارج از محدوده شهری استفاده می شود اما متاسفانه در شهر رشت به دلیل منافع برخی افراد این کمپ در درون بوستان ملت از دل زمین خارج شده است. در سال های گذشته این مکان همواره مورد انتقاد شهروندان بوده و به نظر نمی رسد راه اندازی آن جز افزایش بار ترافیکی آورده دیگری برای رشت داشته باشد.
منطق حکم می کند که از فضای موجود در مرکز شهر برای افزایش فضای سبز و یا اماکن تفریحی استفاده شود؛ با این اوصاف آیا بهتر نیست که شهرداری رشت به جای راه اندازی یک کمپ در دل شهر، فضای مناسبی را در محدوده بیرونی شهر جانمایی کند تا علاوه بر کاهش بارترافیکی منطقه، مسافران از طبیعت شهر رشت لذت ببرند؟


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *