کارشناس هواشناسی خبر داد:شمال ما: کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه در نواحی جلگه ای از شنبه شب تا صبح دوشنبه شرایط برای بارش مخلوط برف و باران و به تدریج بارش برف مهیا می باشد، گفت: کاهش ۱۰ درجه ای دما و وزش باد شدید طی جمعه شب لغایت یکشنبه داریم.

مازیار غلامی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: نقشه های هواشناسی بیانگر تقویت هوای سرد و بارشی از عصر جمعه تا صبح دوشنبه در منطقه است.

وی از تشدید بارندگی طی جمعه عصر لغایت یکشنبه خبر داد و افزود: احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها وجود دارد.

کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه بارش در نواحی کوهستانی به صورت برف پیش بینی می شود، گفت: در نواحی جلگه ای از شنبه شب تا صبح دوشنبه شرایط برای بارش مخلوط برف و باران و به تدریج بارش برف مهیا می باشد و کاهش ۱۰ درجه ای دما و وزش باد شدید طی جمعه شب لغایت یکشنبه داریم.

غلامی خاطرنشان کرد: وزش باد در بعضی از نقاط به ویژه نواحی ساحلی خیلی شدید پیش بینی می شود و انتظار داریم بیشینه سرعت باد در بعضی از نقاط ۴۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت باشد.

وی از کاهش بارش برف و باران از یکشنبه غروب خبر داد و عنوان کرد: به تدریج در روز دوشنبه این توده هوا از شرق استان خارج خواهد شد لذا طی روزهای دوشنبه لغایت چهارشنبه هفته آینده یخبندان و کولاک برف در محورهای کوهستانی پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی از رانندگان خواست از تردد و سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند و یادآور شد: رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند تجهیزات زمستانه نظیر زنجیر چرخ، آذوغه و لباس گرم به همراه داشته باشند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *