رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:شمال ما: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان دهه فجر را فرصت مناسبی برای معرفی نهضت امام خمینی(ره) به نسل جوان دانست و گفت: با توجه به توطئه دشمن باید از این فرصت برای بیان دستاوردهای ۳۹ساله انقلاب بهره برد.

حجت الاسلام مجتبی اشجری در گفتگو با مهر به برنامه‌های ستاد دهه فجر استان گیلان برای این ایام اشاره و اظهار کرد: ستاد دهه فجر استان برنامه‌های متنوعی را در بخش‌های فرهنگی، هنری، ورزشی، مذهبی برای بزرگداشت سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کرده است.

وی با تأکید براینکه تلاش شده با توجه به تقارن هفت روز نخست ایام‌الله دهه فجر با فاطمیه اول، برنامه‌ها با صبغه عزاداری برگزار شود، افزود: دهه فجر فرصت مناسبی برای تبیین، اشاعه و معرفی نهضت امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی به جامعه به ویژه نسل جوان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به توطئه دشمنان علیه نظام و ایجاد یأس و ناامیدی نسبت به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی در جامعه، تأکید کرد: باید از فرصت ایام‌الله دهه فجر برای ادای دین به حضرت امام(ره) و شهدای انقلاب اسلامی بهره برد.

وی با اشاره به ویژه‌ برنامه‌های متنوع کمیته‌های مختلف ستاد دهه فجر استان ،خاطرنشان کرد: از مسئولان همه کمیته‌ها و ستادهای شهرستانی خواسته شده که در تدوین برنامه‌ها به تقارن با ایام فاطمیه اول توجه شود و براساس آن برنامه‌ریزی صورت گیرد.

حجت الاسلام اشجری تصریح کرد: تقارن دهه فجر و ایام فاطمیه اول فرصت مناسبی است تا مردم با سیره حضرت فاطمه زهرا(س) آشنا و گام‌های موثری در راستای تبیین فرهنگ فاطمی و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی برداشته شود.

وی با بیان اینکه از ۱۲ لغایت شامگاه ۱۸ بهمن از برگزاری هرگونه مراسم شاد و مفرح خودداری شود، یادآورشد: فضاسازی و تزئینات شهری نیز تا شامگاه ۱۸ بهمن با پرچم جمهوری اسلامی و پرچم‌های عزاداری همراه خواهد بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، برگزاری سه ویژه برنامه در مزار سردار جنگل، فرودگاه رشت و گلزار شهدا و همچنین رژه موتور سواران، ماشین‌های کشاورزی و سوارکاران و به صدا درآمدن بوق کشتی‌ها و ناقوس کلیساها را از برنامه‌های یوم‌الله ۱۲ بهمن اعلام کرد و افزود: نواخته شدن زنگ انقلاب در روز ۱۴ بهمن در سراسر استان و برگزاری جشن انقلاب، نورافشانی و پخش گلبانگ الله‌اکبر از گلدسته‌ها و مأذنه‌های بقاع متبرکه و مساجد استان در شب ۲۲ بهمن از دیگر برنامه‌های ستاد دهه فجر استان است.

وی همچنین برگزاری ویژه‌ برنامه‌هایی در بقاع متبرکه برجسته استان و در بیش از ۸۰۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد گیلان را از دیگر برنامه‌های این ایام در سطح شهرها و روستاهای استان گیلان اعلام کرد.

اشجری افزود: برگزاری جشنواره قرآنی از سوی کمیته روستایی و عشایری و همچنین یادمان ۶۱ شهید گیلانی انقلاب اسلامی در روز ۱۹ بهمن ماه از برنامه‌های دیگر برنامه‌ریزی شده از سوی کمیته روستایی و ایثارگران ستاد دهه فجر استان گیلان است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *