گیلان اسیر مدیران شعاری؛شمال ما: یکی از ویژگی های مدیران جدید استان گیلان سردادن شعار است و یکی از این شعارها بهبود فضای کسب و کار و اشتغالزایی!

یکی از دغدغه های استاندار گیلان موضوع اشتغال است موضوعی که در سالیان گذشته نیز استان گیلان را با چالش جدی مواجه کرده بود و مدیران استانی نیز به مرور زمان فریاد بهبود فضای کسب و کار را سر دادند و بدین ترتیب گیلان را در رتبه هشتم کمترین نرخ بیکاری کشور قرار دادند.

بازی با شاخص ها یکی از حربه های دولتمردان در ارائه آمارها در سالیان اخیر بوده است که البته این آمارها از نظر مردم غیر واقعی به نظر می رسد! در هر صورت اگر به این آمارها اعتماد کنیم درخواهیم یافت که گیلان در مسیر بهبود فضای کار قرار دارد اما این وضعیت در حوزه معدنی استان شرایط نامساعدی را تجربه می کند.

در سال ۹۶ برای حوزه معدن و معدنکاران استان گیلان اتفاقات ناگواری روی داد؛ دستگیری مدیران ارشد اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان مشکلاتی را برای معدنکاران و پیرو آن شغل های مرتبط با معدن ایجاد کرده و تا حدودی سبب فلج شدن این صنعت شده است. عدم تمدید پروانه بهره برداری معادن و طولانی شدن پروسه تمدید نه تنها هیچ عایدی برای استان نداشته بلکه باعث بیکاری هزاران نفر خواهد شد.

استاندار گیلان که اینروزها در شعارهایش به دنبال سرمایه گذار و ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری است نباید به همین سادگی سبب فرار سرمایه گذاران معدنی شود.

ای کاش مدیران استانی کمی از مدیریت شعاری فاصله بگیرند تا با تدبیر و مدیریت صحیح حداقل های استان را نابود نکنند.

.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *