شهردار رشت:شمال ما: شهردار رشت، با اشاره به نشاط آوری برف، گفت: استفاده از واژه «بحران» برای نعمت شادی بخشی همچون برف، ایجاد تشویش می کند.

به گزارش ایسنا مسعود نصرتی در جلسه ستاد بحران پیرامون مدیریت بهتر در زمان بارش برف احتمالی، غافلگیری در برف را همچون مبارزه با دشمن فرضی عنوان و اظهار کرد: برف نعمتی خدادادی است و سختی های مربوط به آن تنها چند روز است که این سختی های چند روزه نیز با فرماندهی منظم، دقیق و در حد توان به خوبی سپری می شود.

شهردار رشت افزود: از صفر تا صد غافلگیری در زمان برف به مدت دو ساعت است و اگر همه اقدامات به موقع انجام شوند با غافلگیری رو به رو نخواهیم شد.

وی با بیان اینکه باید به موقع از توان بخش خصوصی استفاده شود، خاطرنشان کرد: بی شک امکان خدمات رسانی در روز اول در تمام سطح شهر وجود ندارد و استفاده از تجربیات دهه های گذشته و همراهی مردم در این زمینه لازم است.

این مقام مسئول گفت: شهروندان می توانند در تکاندن برف از درختان، برفروبی کوچه ها و معابر و حتی در نحوه پارک خودروهای خود، هم به شهرداری و هم به شهروندان کمک کنند که این امر از دیدگاه اسلامی نیز بسیار پسندیده است.

نصرتی، مشارکت شهروندان در کمک رسانی های ایام برف را بسیار ارزشمند خواند و از آنان خواست تا در تشکیلات ستاد بحران، در خیابان   ها حضوری گرم داشته باشند زیرا با ۱۷ کامیون با تیغه برفروب نمی توان انتظار معجزه داشت.

وی همچنین بر لزوم باز بودن بازارها، ورودی بیمارستان ها و مدارس در ایام برف تاکید کرد و متذکر شد: باید از ظرفیت بخش های خصوصی برای این ‌مهم کمک گرفت.

شهردار رشت، با اشاره به نشاط آوری برف، تصریح کرد: استفاده از واژه «بحران» برای نعمت شادی بخشی همچون برف، ایجاد تشویش می کند و باید عبارت «بحران» که بار منفی دارد از برف جدا شود و صدا و سیما در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی این مهم، نقش بسیار تاثیرگذاری را برعهده دارد.

نصرتی خاطرنشان کرد: سپاه، بنیاد مسکن، نیروی انتظامی و پلیس راهور نیز نقشی اساسی در ایام برف ایفا می کنند.

وی ادامه داد: بستن تقاطع های غیر همسطح باید براساس تجربیات متولیان انجام شود و از هرگونه اقدامات هیجانی، احساسی و خودنمایی در حوزه مدیریت بحران باید پرهیز شود.

شهردار رشت بر استفاده از ظرفیت سمن ها با تهیه لباس متحدالشکل برای حل برخی مشکلات در ایام برف تاکید کرد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *