شمال ما: مهدی طارمی بدون خداحافظی با هواداران پرسپولیس این تیم را ترک کرد و به الغرافه قطر رفت و در این تیم هم با استقبال سردی مواجه شد.

به گزارش تسنیم، مهدی طارمی بدون اینکه با هواداران پرسپولیس خداحافظی کند، به الغرافه رفت، بازیکنی که در این چند سال هرچقدر برای این تیم گل زد و محبوبیت کسب کرد، همه محبوبیت خود را یک‌شبه به باد داد. مهاجم ملی‌پوش پرسپولیس که فصل گذشته به‌یک‌باره راهی ریزه‌اسپور ترکیه شده بود، بدون فسخ قرارداد با این تیم به جمع سرخپوشان بازگشت و همین مسئله این فصل دردسرهای زیادی برای پرسپولیس داشت. هرچند در این مسئله باشگاه پرسپولیس هم کم مقصر نیست و بدون توجه به قرارداد طارمی به ریزه‌اسپور او را به‌خدمت گرفت که هنوز در خصوص این انتقال ابهامات زیادی وجود دارد.

پرسپولیس با توجه به قرارداد طارمی با ریزه‌اسپور در آستانه بازی حساس با الهلال عربستان در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا، از سوی فیفا محکوم شد، محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالات. مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس محکوم به پرداخت جریمه‌ای میلیاردی و طارمی چهار ماه محروم شد تا سرخپوشان دو روز مانده به بازی با الهلال حسابی شوکه شوند که نهایت این اتفاق حذف پرسپولیس از آسیا در آستانه صعود به فینال بود. این مسئله تمام شد، باشگاه پرسپولیس با کمک دولت و تعاملات سیاسی جریمه‌ را با مذاکره حل کرد تا این جریمه پرداخت نشود و سپس به طارمی پیشنهاد تمدید قرارداد داد.

طارمی بدون در نظر گرفتن ضرباتی که به پرسپولیس زده، در آستانه بازی حساس آسیایی باعث محکومیت و محرومیت باشگاه شده و جریمه‌ای که باید بخشی از آن را پرداخت می‌کرده و باشگاه باعث بخشش آن شده، به پرسپولیسی‌ها برای تمدید قرارداد پاسخ نه داد، آن هم در شرایطی که پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم است و تا یک سال دیگر نمی‌تواند بازیکن جدیدی جذب کند و این محرومیت هم به‌دلیل عدم حرفه‌ای بودن طارمی (و البته تا حدود زیادی باشگاه) به پرسپولیس تحمیل شد، با این حال این بازیکن تصمیم گرفت حداقل برای اینکه پرسپولیس از او درآمدی داشته باشد، نیم‌فصل این تیم را ترک کند و به الغرافه برود، اما بازهم به‌بدترین شکل ممکن. طارمی نه بابت عدم تمدید قراردادش با باشگاه به هواداران توضیحی داد و نه هنگام ترک این تیم و رفتن به قطر، با آنها خداحافظی کرد، این در شرایطی است که حداقل انتظار پس از نماندن طارمی در پرسپولیس این بود که او از هواداران خداحافظی کند.

طارمی بی‌خداحافظی راهی قطر شد تا با وسلی اسنایدر هلندی هم‌تیمی شود. جشن ورود او به الغرافه با بازیکن سابق رئال مادرید، به‌صورت همزمان برگزار شد، اما در این میهمانی توجه خاصی به طارمی نشد. مهاجم ایرانی الغرافه همزمان با میهمانی مخصوصی که برای اسنایدر گرفته شده بود معرفی شد، اما به‌جز حضور در یکی دو عکس یادگاری، توجه خاصی از سوی مسئولان باشگاه ندید، حتی در عکس یادگاری چهارنفره اسنایدر، طارمی، سرمربی الغرافه و رئیس باشگاه، مهاجم ایرانی جدید این تیم پشت این نفرات قرار دارد و همه به‌سمت اسنایدر چرخیده‌اند. دورافتاده بودن طارمی در مراسمی که از پیراهن اسنایدر رونمایی شد، برای ورود او کیک بزرگی بریدند، سالن را با عکس‌های او تزئین کردند و… کاملاً مشخص بود.

اگرچه اسنایدر بازیکن بزرگی است اما سایت و توئیتر رسمی باشگاه الغرافه عکس‌ها و فیلم‌هایی منتشر کرده که نشان می‌دهد توجه حداقلی به طارمی شده است، مهاجمی که یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی ایران، دومین تیم راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ محسوب می‌شود. مراسم معارفه فقط برای اسنایدر برگزار شد و خبری از طارمی نبود. در واقع او با بدترین شکل از پرسپولیس رفت و با بدترین شکل مورد استقبال قرار گرفت.

.

 

.

 

.

 

.

 


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *