رئیس فدراسیون کشتی:شمال ما: رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه کشتی سنتی گیله‌مردی در گیلان بخشی از زندگی مردم محسوب می‌شود گفت: استان گیلان تنها استان فاقد خانه کشتی در سطح کشور است.

به گزارش تسنیم، رسول خادم در دیدار با استاندار گیلان در رشت با اشاره به اینکه کشتی سنتی گیله‌مردی در گیلان بخشی از زندگی مردم محسوب می‌شود اظهار داشت: بعد اجتماعی کشتی در استان گیلان نسبت به سایر استان‌های کشور متفاوت‌ است.

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه کشتی گیلان جزئی از فرهنگ غنی مردم این منطقه است افزود: فردین معصومی به‌عنوان یکی از قهرمانان رشته کشتی از حوزه کشتی سنتی در استان گیلان به این جایگاه در سطح ملی رسیده است.

خادم با تاکید بر اینکه رشته‌ کشتی در استان گیلان نیازمند حمایت همه جانبه از سوی دستگاه‌های اجرایی است تصریح کرد: گیلان تنها استان فاقد خانه‌ و مرکز آکادمیک کشتی در مرکز استان در سطح کشور است.

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه تاسیس خانه‌ کشتی ظرفیت گسترده‌ای را در  استان گیلان به وجود می‌آورد خاطرنشان کرد: عدم وجود خانه کشتی در استان گیلان با وجود جایگاه ویژه و غنی فرهنگی استان در سطح کشور زیبنده نیست.

خادم خواستار میزبانی استان گیلان در برگزاری یکی از مسابقات بین‌المللی کشتی شد و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در نحوه‌ برگزاری و تعداد میزبانی مسابقات بین‌المللی کشتی جزو برترین‌های دنیا محسوب می‌شود.

رئیس فدراسیون کشتی با تاکید بر اینکه به‌صورت سالیانه ۱۲ رویداد بین‌المللی در حوزه‌ کشتی در ایران برگزار می‌شود اظهار داشت: برگزاری این مسابقات در استان‌ها از سوی فدراسیون کشتی دنبال می‌شود.

خادم از برگزاری مسابقات “جام شاهد” و “جام یادگار امام” در سال ۹۷ خبر داد و خاطرنشان کرد: شهر رشت را می‌توان در برگزاری مسابقات مذکور در راستای تحرک مطلوب در رشته کشتی استان گیلان به‌عنوان میزبان معرفی کرد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *