پیشنهادی برای شهردار رشت؛ایجاد کارگروهی برای بررسی ابعاد فسادهای اخلاقی، مالی و اداری در شهرداری رشت و راه‌های مقابله با آن بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

شمال ما: شهرداری رشت یکی از عریض و طویل‌ترین سازمان‌های استان گیلان است که از منابع مالی و نیروی انسانی بسیاری برخوردار است. شهرداری رشت در دهه اخیر همواره دستخوش رخدادهایی بوده که سبب از بین رفتن اعتماد عمومی شده است؛ اعتمادی که سرمایه شهرداری هر شهری محسوب می‌شود و شهرداری‌ها با اتکاء به پشتوانه آن در راه توسعه گام برمی‌دارند.

با توجه به ابعاد گسترده فساد اخلاقی و مالی و ریشه دواندن باندهای فساد در شهرداری رشت لازم است که شهردار رشت با تشکیل کارگروهی ضمن بررسی فسادهای اخلاقی و مالی و کشف دلایل فساد گسترده، در پی یافتن راهکارهای مناسب برای برون رفت از وضعیت موجود باشد و برای حذف پرسنل فاسد و متلاشی‌شدن باندهای فساد چاره‌ای بیاندیشد.

راه دگرگونی و توسعه شهر خسته رشت از مسیر جلب اعتماد عمومی می‌گذرد و شهرداری رشت باید شرایطی را ایجاد کند تا حقوق کارمندان، شهروندان و پیمانکاران رعایت شده و آثار رانت و تخلف از میان برود. قطعا برخورد با این پدیده کثیف در سازمانی که سالها، بسیاری از اینگونه رفتارهای نادرست را در خود حل کرده و حتی به صورت خرده فرهنگ پذیرفته است بسیار دشوار بوده و نیازمند یک عزم جدی از سوی شهردار رشت، نهادهای امنیتی، حراست و بازرسی است.

.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *