در رشته های مختلف؛رقابتهای زورخانه ای قهرمانی پیشکسوتان کشور در رشته های تیمی زورخانه ای، هنرهای فردی و میانداری انفرادی در ایام بزرگداشت ۹ دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و با عنوان جام جهان پهلوان محمود نامجو (قهرمان جهان و المپیک در رشته وزنه برداری و نخستین رییس فدراسیون ورزشهای باستانی و کشتی پهلوانی ایران) در استان گیلان (شهر رشت) برگزار شد.

 

این رقابتهای جذاب و دیدنی از پیشکسوتان این رشته ملی با حضور بیش از ۳۱۰ شرکت کننده از ۱۸ استان کشور که شامل استانهای کردستان، کرمان، البرز، همدان، گیلان، مازندران، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی، سمنان، قم، خراسان رضوی، مرکزی، خراسان جنوبی، زنجان، گلستان، کرمانشاه و یزد از صبح چهارشنبه ۶ دی ماه جاری در ورزشگاه شهید عضدی آغاز شد و مدعیان قهرمانی در رشته های تیمی زورخانه ای، هنرهای فردی و میانداری انفرادی به پیکار یکدیگر رفتند.
در این مسابقات جذاب و دیدنی از رشته ورزشی ملی کشورمان پیشکسوتان در سه رده سنی ۴۱ تا ۵۰ سال (متولدین یکم فروردین ۱۳۴۷ تا ۲۹ اسفند ماه ۱۳۵۶)، ۵۱ تا ۶۰ سال (متولدین یکم فروردین ۱۳۴۶ تا ۲۹ اسفند ماه ۱۳۳۶ ) و بالای ۶۱ سال (متولدین یکم فروردین ۱۳۳۵ و قبل از آن) و مدعی قهرمانی این ورزش تاریخی، برای کسب عنوان قهرمانی در رشته های تیمی زورخانه ای، مهارتهای فردی (چرخ تیز، چرخ چمنی، سنگ، کباده و میل بازی) و ۱۲ گانه انفرادی (میانداری) با یکدیگر به رقابت  پرداختند.

محمد عنایت صفت قهرمان میانداری پیشکسوتان ۵۱ تا ۶۰ سال شد

در میانداری پیشکسوتان ۵۱ تا ۶۰ محمد عنایت صفت (گیلان) ضمن غلبه بر دیگر حریفان خود به عنوان قهرمان رشته تیمی زورخانه ای پیشکسوتان ۵۱ تا ۶۰ سال کشور انتخاب شد.


بر همین اساس مجتبی خطیبی (کرمانشاه)، اصغر آخوندلو (البرز) و علیرضا شاعرزاده (خراسان جنوبی) به ترتیب در جایگاه دوم، سوم و سوم مشترک جدول قرار گرفتند.

 

کرمانشاه قهرمان تیمی زورخانه ای پیشکسوتان ۶۰+ سال شد

در رشته تیمی زورخانه ای پیشکسوتان ۶۰+ سال کشور استان کرمانشاه با ۱۰۳ امتیاز ضمن غلبه بر دیگر حریفان خود به عنوان قهرمان انتخاب شد.


بر همین اساس کردستان، گیلان و مازندران به ترتیب با ۹۹، ۸۸ و ۸۵ امتیاز در جایگاه دوم، سوم و سوم مشترک جدول قرار گرفتند.

خراسان جنوبی قهرمان تیمی زورخانه ای پیشکسوتان ۵۱ تا ۶۰ سال شد

در رشته تیمی زورخانه ای پیشکسوتان ۵۱ تا ۶۰ سال کشور، استان خراسان جنوبی با ۱۹۴ امتیاز ضمن غلبه بر دیگر حریفان خود به عنوان قهرمانی رسید.


بر همین اساس گیلان، کرمانشاه و کرمان به ترتیب با ۱۸۶، ۱۷۶ و ۱۳۸ امتیاز در جایگاه دوم، سوم و سوم مشترک جدول قرار گرفتند.

 

رضا آفتابی قهرمان میانداری پیشکسوتان ۴۱ تا ۵۰ سال شد

در رشته میانداری انفرادی پیشکسوتان ۴۱ تا ۵۰ سال کشور رضا آفتابی(خراسان جنوبی) با غلبه بر دیگر حریفان خود به عنوان قهرمانی رسید.


بر همین اساس علیرضا زنگنه (کرمانشاه)، محمدرضا غریبی (کردستان) و رامین گلستانی (گیلان) به ترتیب در جایگاه دوم، سوم و سوم مشترک جدول قرار گرفتند.

رامین گلستانی قهرمان چرخ چمنی پیشکسوتان ۴۱ تا ۵۰ سال شد

رامین گلستانی (گیلان) با غلبه بر دیگر حریفان خود به عنوان قهرمان رشته چرخ چمنی پیشکسوتان ۴۱ تا ۵۰ سال کشور انتخاب شد.


بر همین اساس نوراله کوه کار(فارس)، حمیدرضا جباری(گلستان) و رحمت کرباسی(کردستان) به ترتیب در جایگاه دوم، سوم و سوم مشترک جدول قرار گرفتند.

کردستان قهرمان تیمی زورخانه ای پیشکسوتان ۴۱تا۵۰ سال شد

استان کردستان با ۲۱۳ امتیاز ضمن غلبه بر دیگر حریفان خود به عنوان قهرمان رشته تیمی زورخانه ای پیشکسوتان ۴۱تا۵۰ سال کشور انتخاب شد.


بر همین اساس کرمانشاه، البرز و گیلان به ترتیب با ۱۹۹، ۱۸۱ و ۱۷۰ امتیاز در جایگاه دوم، سوم و سوم مشترک جدول قرار گرفتند.

این مسابقات طبق آخرین آیین نامه مصوب قوانین و مقررات مسابقات فدراسیون برگزار و در پایان به نفرات اول تا سوم مشترک هر رشته حکم و مدال قهرمانی اهدا شد.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *