رئیس اداره حفاظت محیط زیست رشت:شمال ما: رئیس اداره حفاظت محیط زیست رشت گفت: افزایش ورود شیرابه زباله‌های از هر ۴لیتر در هر ثانیه به ۱۴لیتر در هر ثانیه، افزایش پیدا کرده است.

علی اصغر خودکار در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه گیلان، گفت: برای بهبود وضعیت زباله سراوان باید اقدامات جدی‌تری انجام شود.

وی افزود: شهرداری رشت در انجام اقدامات لازم برای کم‌شدن وضعیت بحرانی جایگاه دفن زباله سراوان کوتاهی می‌کند.

خودکار با بیان اینکه به طور میانگین هر ثانیه ۴ لیتر شیرابه از جایگاه دفن زباله سراوان می‌شود، خاطر نشان کرد: بارندگی‌های اخیر موجب شد که حجم شیرابه این جایگاه دفن بیشتر شود و حتی در مواردی در هر ثانیه ۱۴لیتر شیرابه وارد رودخانه‌های رشت می‌شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست رشت شیرابه را از عوامل ازدیاد جمعیت مگس، بیماری و دیگر مشکلات برای ساکنین دانست و تصریح کرد: رانش اخیر زباله در جایگاه دفن زباله سراوان مشکلات جدی برای این جایگاه به وجود آورده است و سطح بیشتری از جنگل سراوان را اشغال کرده است.

وی گفت: زباله‌های جدیدی که وارد جایگاه دفن زباله سراوان تهدیدی جدی محسوب می‌شوند، چون تولید زباله و حشارت موذی بیشتری را فراهم می‌کنند.

علی اصغر خودکار افزود: اگر هر چه سریعتر برای نصب زباله سوز استاندارد نصب نشود، مجبور خواهیم شد از شهردار رشت شکایت کنیم.

وی با بیان اینکه عدم حضور شهردار و معاونین وی در جلسه فرمانداری رشت در خصوص بررسی وضعیت جایگاه دفن زباله هم بسیار عجیب بود،گفت: در حال حاضر خسارت‌هایی که در اثر رانش زباله در این جایگاه به وجود آمده است در حال بررسی است، و اگر هر چه سریعتر جبران نشود، شهردار جدی رشت به دادگاه معرفی خواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *