رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت:رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با بیان اینکه حل قطعی مشکلات باید در کارگروه ویژه ای بررسی شود گفت: نباید منابعی که ازآن مردم است هدر داده شود و از عمران بهره ای نبرند.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با اشاره به توضیحات ارائه شده اعضای حاضر در جلسه پیرامون مشکلات مربوط به پروسه آسفالت اظهار کرد: شناخت مسائل مربوط به روکش، لکه گیری و ریشه یابی درست، از جمله مواردی است که باید به آن ها توجه شود.
رضا رسولی با تاکید بر نگاه مبنایی تر به عمران و آسفالت شهری گفت: لازم است برنامه راهبردی تنظیم شود و شهرداری را مجاب کرد تا گام به گام با این برنامه حرکت کند.
وی با بیان اینکه حل قطعی مشکلات باید در کارگروه ویژه ای بررسی شود خاطر نشان کرد: نباید منابعی که ازآن مردم است هدر داده شود و مردم از عمران بهره ای نبرند.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای رشت تصریح کرد: اگر مشکلات سازمان عمران و باز آفرینی شهرداری رشت برطرف شود با اقتدار بیشتری می تواند به عنوان پیمانکار وارد عرصه آسفالت شود.
رسولی گفت: این سازمان همیشه به عنوان بازوی اجرایی عمل کرده است و در سال جدید باید به تجهیز و تقویت این نهاد پرداخت.
وی بر لزوم صداقت و روراستی با مردم تاکید و بیان کرد: باید از مردم عذر خواهی کنیم و بگوییم که اگر قرار بر استفاده بهینه از منابع آنان است، باید از متراژ اجرای آسفالت بکاهیم و بر کیفیت آن بیفزاییم.

رسولی نظارت برکیفیت مصالح مربوط به آسفات را بسیار مهم خواند و با بیان اینکه پایش کیفیت روکش آسفالت درطول عمر آن مفید است گفت: لازم است برای رسیدن به کیفیت آسفالت، روکش و لکه گیری آن، برنامه کوتاه ومیان مدت تعریف کرد.
وی تاکید کرد: باید نگاه ها را عوض کنیم و با نگاه جدیدی به سمت جلو گام برداریم.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با تاکید برحل ریشه ایی مشکلات برای دستیابی به مصوبه مطلوب خاطرنشان کرد: فازبندی برنامه های عملیاتی در این جلسات، اقدامات مربوط به سال های آینده را تسهیل می کند.
وی افزود: اگر کار درست و اصولی می خواهیم باید امکانات و زیرساخت های لازم و کافی نیز در اختیاردستگاه مربوطه قرار دهیم.
این مسئول با بیان اینکه سیستم حفاری شهر دچار ایراد است افزود: باید واقع بینانه عمل کنیم و از نهادهای استانی نیز کمک بگیریم.
وی با تاکید بر اینکه بحث مربوط به روکش آسفالت باید از بحث نوارهای حفاری جدا شود اظهار کرد: باید به مسائل مربوطه، بسیار دقیقتر و جزئی تر پرداخته شود زیرا برای طرح بودجه سال آینده این مسائل بسیار با اهمیت است.
رییس کمیسیون عمران گفت: برمشکلات سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری واقف هستیم و این سازمان باید اعلام کند که با امکانات موجود، توانایی چه میزان تولید آسفالت را دارد و برای افزایش تولید در آینده نیز نیاز به چه امکاناتی دارد.
این ‌مسئول همچنین مقرر کرد که جلسه دیگری نیز به منظور بررسی بیشتر مواردی همچون نظارت برکیفیت اجرای آسفالت، اجرای طرح پلیس ساختمان، پایش کیفیت روکش درحین بهره برداری در دوشنبه هفته جاری برگزار شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *