سرمایه‌های ورزش گیلان؛شمال ما، مهیار مرادی: به بهانه درخشش کاراته کارهای بانوان و فوتبالیست های ساحلی گیلانی به معرفی ۱۰ ورزشکاری که در آینده می توانند در سطح آسیا و جهان برای گیلان و ایران افتخار آفرینی کنند پرداخته‌ایم:

.

.

۱. علیرضا جهانبخش: مهاجم و هافبک راست با شخصیت گیلانی وی متولد ۱۳۷۲ در جیرنده رودبار است و پس از درخشش خیره کننده در تیم داماش گیلان به لیگ هلند پیوست و هم اکنون از مهره های کلیدی تیم آلکمار هلند و تیم ملی کشورمان است. وی پس از جام جهانی ۲۰۱۴ دومین جام جهانی خود را تجربه خواهد کرد و کارشناسان از او به عنوان یکی از امید های هجومی ایران یاد می کنند.

.

.

۲. سعید عزت الهی: متولد ۱۳۷۵ بندر انزلی؛ وی پس از حضور در تیم ملوان به لیگ روسیه ترانسفر شد و پس از بازی در تیم روستوف در حال حاضر در تیم آمکار روسیه توپ می‌زند. سعید در عین جوانی به یکی از مهره های کلیدی تیم ملی در پست هافبک دفاعی تبدیل شده است و کیروش اعتقاد زیادی به او دارد تا جایی که خبر محرومیتش از بازی اول ایران در جام جهانی همگان را نگران کرده دست. باید منتظر درخشش این جوان گیلانی در جام جهانی باشیم تا زمینه انتقال وی به لیگ های معتبر اروپا فراهم شود.

.

.

۳. آویشن باقری: دختر انزلی چی که در روزهای اخیر به همراه سارا بهمنیار شاخص ترین چهره های ورزشی گیلان هستند. آویشن باقری در دهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی امید های جهان در کمال شایستگی به مقام طلای دنیا دست یافت تا نوید یک استعداد آینده دار در ورزش بانوان استان را بدهد. وی در تازه ترین رنکینگ فدراسیون جهانی کاراته در رنک نخست دنیا جا گرفته است.

.

.

۴. سارا بهمنیار: متولد آستانه اشرفیه است با مدال نقره جهانی نامش سر زبان ها افتاده است. بهمنیار در مسابقات قهرمانی کاراته امید های جهان موفق به کسب مدال نقره شد تا او نیز همچون آویشن باقری در صدر رنکینگ فدراسیون جهانی کاراته قرار گیرد.

.

.

۵. مبینا نژاد: کیمیای آینده ایران لقبی است که اهالی تکواندو به او داده اند. او در مسابقات تکواندوی قهرمانی نوجوانان جهان با رکورد تاریخی ۷۳ امتیاز و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به مدال طلا دست یافت. او را باید از امید های آینده تکواندوی ایران دانست.

.

.

۶. نازنین ملایی: ملی پوش انزلی چی تیم ملی قایقرانی روئینگ ایران، ملایی در کارنامه خود دو دوره قهرمانی پیاپی آسیا را دارد، او را می توان بالاترین شانس مدال طلای مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ دانست.

.

.

۷. حمیرا برزگر: ملی پوش تیم ملی قایقرانی روئینگ که او نیز مانند نازنین ملایی متولد انزلی است‌. دارنده مدال برنز و نقره آسیایی که به گفته خودش عزمش را جزم کرده مدال طلای مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ را برای قایقرانی ایران به ارمغان بیاورد. او با درخشش و کسب مدال نقره مسابقات آسیایی پاتایای تایلند نشان داد با آمادگی و انگیزه بسیاری به میادین باز گشته است.

.

.

۸. آرمین هادی پور: تکواندو کار خوش تکنیک گیلانی که مدال نقره جهانی سال ۲۰۱۷ و طلای دانشجویان جهان را بر گردن آویخت. او از شانس بالایی برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ برخوردار است.

.

.

۹. محمد رهبری: شمشیرباز رشتی تیم ملی شمشیر بازی ایران که در مسابقات آسیایی ۲۰۱۷ هنک کنگ مدال نقره گرفت او سابقه نایب قهرمانی با ایران را در مسابقات آسیایی نیز در کارنامه دارد.

.

.

۱۰. محمد احمدزاده: فوتبالیست گیلانی تیم ملی فوتبال ساحلی که در بهترین فرم خود در چند سال اخیر به سر می برد. وی با تیم ملی به مقام قهرمانی آسیا دست یافته و اخیرا هم موفق به کسب مقام سوم جام بین قاره ای امارات شده است. احمد زاده در جمع سه نامزد نهایی کسب جایزه بهترین فوتبالیست ساحلی دنیا در سال ۲۰۱۷ هم جای گرفته است. حسن عبدالهی، فرید بلوک باشی و مهران مرشدی زاده نیز از دیگر بازیکنان گیلانی دعوت شده به تیم ملی هستند که در مسابقات بین قاره ای خوش درخشیدند.

.

 


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *