رئیس اداره پایش حفاظت محیط زیست گیلان:رانش در این جایگاه دفن زباله موجب شد تا زباله جلوتر حرکت کند و میزان حجم ورود شیرابه به رودخانه‌ها افزایش یابد و به این ترتیب وضعیت این جایگاه روز به روز بدتر شده است.

 

شمال ما: رییس اداره پایش حفاظت محیط زیست گیلان گفت: وضعیت جایگاه دفن زباله سراوان بدتر شده است.

احسان‌الله شکری در گفت‌ و گو با ایسنا گفت: اغلب جایگاه‌های دفن زباله گیلان سیستم تصفیه ندارند و شیرابه جایگاه‌های دفن زباله از چالشهای مهم زیست محیطی گیلان است.

وی افزود: یکی از بدترین جایگاه‌های دفن زباله گیلان، جایگاه دفن زباله سراوان است که هرثانیه ۴لیتر  شیرابه از این جایگاه وارد رودخانه‌های رشت می‌شود.

شکری ادامه داد: رانش در این جایگاه دفن زباله موجب شد تا زباله جلوتر حرکت کند و میزان حجم ورود شیرابه به رودخانه‌ها افزایش یابد و به این ترتیب وضعیت این جایگاه روز به روز بدتر شده است.

وی خاطر نشان کرد: اگر زمانی که اعتبار لازم موجود بود، شهردار وقت برای خرید و نصب دستگاه زباله سوز اقدام کرده بود، امروز شاهد بحرانی شدن وضعیت این جایگاه نبودیم.

رییس اداره پایش حفاظت محیط زیست گیلان، تصریح‌کرد: دو بار از شهردار وقت رشت برای سهل انگاری در خرید دستگاه زباله سوز شکایت کردیم، اما نتیجه ای نگرفتیم.

وی با بیان اینکه بحران رانش زباله موجب ازیاد جمعیت مگس و حشرات موذی در این منطقه شده است،گفت: بوی تعفن این منطقه نیز روز به افزایش است.

احسان‌الله شکری خاطر نشان‌کرد: مسکن های موقتی در حال حاضر برای رفع این بحران انجام شده  است اما کافی نیست و باید تدابیری واقعی برای حل این بحران اندیشیده شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *