به همراه شش دانشگاه دیگر؛دانشگاه گیلان در جمع ۵۰۰ مؤسسه برتر مهندسی و فناوری جهان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه گیلان بر پایه ویرایش ۲۰۱۸ «مؤسسه آموزش عالی تایمز» که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است، دانشگاه گیلان به همراه شش دانشگاه دیگر توانست در فهرست ۵۰۰ موسسه برتر جهان در حوزه مهندسی و فناوری قرار گیرد.
نظام رتبه‌بندی تایمز افزون بر رتبه‌بندی فراگیر مؤسسه‌ها آنها را بر پایه حوزه‌های موضوعی گوناگون رتبه‌بندی می‌کند و در ویرایش جدید ۲۰۱۸ این مؤسسه، هفت مؤسسه ایرانی توانسته‌اند در فهرست ۵۰۰ مؤسسه برتر جهان در حوزه مهندسی و فناوری جای گیرند.
بر همین اساس، دانشگاه‌های گیلان، صنعتی نوشیروانی بابل، تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان و تبریز در میان ۵۰۰ مؤسسه برتر جهان در حوزه مهندسی و فناوری هستند.افزون بر این، این مؤسسه‌ها توانسته‌اند در موضوع‌های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی شیمی و مهندسی عمومی جایگاهی جهانی به دست آورند.
شرط ورود مؤسسه‌ها به گام ارزیابی رتبه‌بندی «موسسه آموزش عالی تایمز» داشتن دست‌کم ۵۰۰ مقاله در پنج سال گذشته است.همچنین باید دست‌کم چهار درصد اعضای هیات علمی مؤسسه‌ها در حوزه مهندسی و فناوری باشند تا در نظام رتبه‌بندی «مؤسسه آموزش عالی تایمز» ارزیابی شوند.

 


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “دانشگاه گیلان در جمع ۵۰۰ مؤسسه برتر مهندسی و فناوری جهان”

  1. M.H M گفت:

    سلام در تکمیل این خبر لازم بود تا رتبه هر یک از دانشگاه‌های ایرانی ذکر شده بیاید.تا تلقی نشود که دانشگاه گیلان بالاتر از شریف است و یا…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *