احمد رمضانپور نرگسی:شمال ما: احمد رمضانپور نرگسی عضو شورای شهر رشت در پاسخ به انتقاد امام جمعه رشت در جلسه شورای شهر درباره انتخاب شهردار غیر بومی گفت: آیت الله قربانی غیرت دینی و شهروندی خود را نشان دهد و از ورود استاندار غیر بومی در گیلان جلوگیری کند. روحانی نباید مردم گیلان که در انتخابات رای اول را به او دادند با آوردن استاندار غیر بومی و اهل بوشهر به این استان تنبیه کند. انتخاب شهردار رشت به اتفاق تمام آرای اعضای شورا نشان دهنده وحدت اعضا به دور از جریانات سیاسی است و آیت الله قربانی باید به این وحدت رویه تبریک می گفت نه اینکه در نماز جمعه مسئله را مطرح می کرد و تشویش افکار مردم ایجاد می شد. تلاش ما استفاده از رهنمودها و ظرفیت های ایشان است. انتخاب شهردار توانمند حتی غیر بومی عین غیرت دینی و تکلیف شرعی ما بود و مردم از این انتخاب راضی هستند و از ما تشکر می کنند و رای خود را پس نمی گیرند.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه آیت الله قربانی دغدغه هایی در خصوص شهردار داشتند که دغدغه های ما هم هست افزود: باید بگویم بنده شخصا با خیلی از عزیزان و مهندسان در سطح بالا صحبت کردم اما به هر دلیلی نپذیرفتند. اما نهایتا ٢١ نفر تعیین شدند و ۵ نفر با رای اعضا انتخاب شدند که یک نفر غیربومی بود.
وی با بیان اینکه وقتی آقای زالفی، کاظمی و فقیه احساس کردن که آرای لازم را بدست نمی آورند انصراف دادند و دو نفر ماندند گفت: منطق و تجربه نشان می دهد که فردی را باید بیاوریم که به کار شهرداری آشنا باشد و زمان برای آموزش نبود، انتظار داشتم به این تفکر شورا تبریک می گفتند چرا که بدون هماهنگی همه به نصرتی رای دادند.
رمضانپور با بیان اینکه بنده به آیت الله ارادت دارم و باید بگویم این غیرت دینی ما بود که به او رای دادیم گفت: مردم قطعا رای خود را پس نمی گیرند و در شرایط موجود نصرتی بهترین انتخاب بود.
این عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه تا زمانی از نصرتی حمایت می کنیم که در چارچوب قانون کار کند گفت: قرار نبود این مسئله در نماز جمعه گفته شود و ما به حمایت آیت الله قربانی نیاز داریم.
وی با بیان اینکه در آستانه تعیین استاندار برای گیلان هستیم گفت: روحانی دارد استان گیلان را تنبیه می کند چرا می خواهند از یک غیر بومی برای استان استفاده کنند درحالی که این همه مدیر درخشان بومی داریم و غیرت دینی آیت الله قربانی نیاز است از ورود استاندار غیر بومی به گیلان جلوگیری کند.

این خبر در کانال روزنه گیلان که توسط یکی از خبرنگاران باتجربه استان اداره می شود انتشار یافته است.


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “آیت‌الله قربانی باید بابت انتخاب شهردار به شورا تبریک می‌گفت نه آنکه باعث تشویش افکار مردم می‌شد”

  1. سينا تركاشون گفت:

    با درود و سپاس فراوان
    بومی یا غیر بومی بودن مهم نیست… مهم این است که همه ایرانی هستیم و هرجای کشور که آباد شود انگار که ایران آباد می شود…
    در گیلان و شهر عزیزمان رشت اگر مدیران رده بالا مانند شهردارها از افراد غیر بومی باشند بهتر است. چرا که مشکلات را از بیرون می بینند و درگیر مسائل سنتی کدخدامنشی و حرف و حدیث ها نخواهند شد. قرن بیست و یکم است و صحبت از دهکده جهانی است…پس بومی با غیر بومی بودن مسئله نیست.. مهم خدمت رسانی و ارائه خدمات بهینه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *