تغییر محرز شد؛آنچه که محرز است رفتن نجفی قطعی شده و به احتمال بسیار بزودی مراسم معارفه سالاری با حضور وزیر کشور در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار خواهد شد…

 

شمال ما، مهیار مرادی: در روزهای اخیر گمانه زنی‌های بسیاری در مورد گزینۀ اصلی تصدی استانداری گیلان و جانشین احتمالی دکتر نجفی زده شده و از کیوان محمدی رئیس سازمان برنامه بودجه گیلان، باقری چناری مدیرعامل اپراتور چهارم مخابرات و هادی حق‌شناس نماینده سابق بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی نامبرده شده است. اما به‌ناگاه مشخص شد که یکی از گزینه‌های جدی این پست مصطفی سالاری استاندار فعلی بوشهر است و صدور حکم وی نیز مراحل پایانی خود را طی می‌کند. آنچه که محرز است رفتن نجفی قطعی شده و به احتمال بسیار بزودی مراسم معارفه سالاری با حضور وزیر کشور در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار خواهد شد. حتی عبدالحمید خدری نماینده بوشهر در مجلس نیز در گفتگویی با رسانه‌ها تایید کرده که وزیر کشور از رفتن سالاری به استانداری گیلان خبر داده است. اما استاندار جدید گیلان کیست؟

مصطفی سالاری متولد ۱۳۵۵ شهرستان دشتستان بوشهر و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه تهران و دکترای رشته مدیریت اجرایی از دانشگاه بوردو فرانسه است. وی  از سال ۱۳۸۱ جذب وزرات نفت شده و مسئولیت‌های متعددی را در این وزارت‌خانه تجربه کرده که از آن جمله می‌توان به سمت‌های قائم مقام پارس جنوبی و مدیریت حقوقی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی اشاره کرد. سالاری در سال ۹۲ و در ۳۷ سالگی به عنوان استاندار بوشهر منصوب شد تا جوان‌ترین استاندار دولت روحانی لقب گیرد. باید منتظر ماند و دید آیا سالاری با توجه به واکنش‌های برخی مسئولان استان گیلان نسبت به استانداری وی، به طور رسمی بر مسند استانداری گیلان تکیه خواهد زد یا خیر.

.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *