لزوم فرهنگ‎سازی و جمع‌آوری بسیاری از سرعت‌گیرها؛با انتخاب شهردار جدید رشت و انتصاب فرمانده جدید نیروی انتظامی استان انتظار می‌رود که با تشکیل کارگروهی محل نصب سرعت‌گیرها مورد بازبینی قرار گیرد و…

 

شمال ما: خیابان‌ها و کوچه‌های شهر رشت پر از سرعت‌گیرهایی است که نه تنها شهروندان را از لذت رانندگی محروم کرده بلکه با آسیب‌هایی که به خودروها وارد می‌کند هزینه‌های بسیاری را به آنها تحمیل کرده است. شهرداری رشت و راهنمایی و رانندگی برای ایمنی خیابان‌ها و کوچه‌ها به جای فرهنگ‌سازی و استفاده از چراغ راهنمایی و تابلو، راحت‌ترین راه‌ را برگزیده‌اند و با نصب سرعت‌گیر سعی در کنترل سرعت خودروهای شهروندان می‌کنند که این راه‌کار غلط علی‌رغم آنکه چهره شهر را زشت کرده است خسارت‌های معنوی و مادی نیز به شهروندان وارد می‌سازد.

برای کاهش هزینه تمام‌شده حل مشکل سرعت برخی خودروها، اکثر سرعت‌گیرها به شکل آسفالت و به بدترین و غیراستاندارترین شکل ممکن ساخته شده‌ که بدون هیچ‌گونه علایم هشدار دهنده‌ای مثل تابلو و یا رنگ‌آمیزی نصب شده‌اند. بیشتر این سرعت‌گیرها بدون کار کارشناسی و صرفا به دلیل فشار افراد ذینفع و پرنفوذ گذاشته شده‌اند. به عنوان نمونه می‌توان به کوچه «سلمان» در خیابان استقامت یک اشاره کرد که به‌شکل عجیبی در مسافت حدود ۱۰۰ متر پنج سرعت‌گیر آسفالتی بدون علائم نصب شده است.

با انتخاب شهردار جدید رشت و انتصاب فرمانده جدید نیروی انتظامی استان انتظار می‌رود که با تشکیل کارگروهی محل نصب سرعت‌گیرها مورد بازبینی قرار گیرد و ضمن تجدید نظر اساسی، سرعت‌گیرهای اضافه جمع‌آوری شوند. قطعا این دو نهاد با برنامه‌ریزی مناسب برای فرهنگ‌سازی در جامعه نتیجه بسیار بهتری خواهند گرفت؛ نصب این تعداد سرعت‌گیر که داد شهروندان و بسیاری از مسئولان را درآورده است زیبنده رشت شهری که داعیه فرهنگی بودن را دارد نیست.

.

 

.

.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *