غفلت از اهمیت فریضه نماز؛از کوتاهی و اهمال مدیران بیمارستان که بگذریم از غفلت نهادهای فرهنگی به ویژه ستاد اقامه نماز استان گیلان نمی‌توان گذشت…

 

شمال ما: ظهر امروز برای عیادت از بیماری به بیمارستان آریا رشت مراجعه کردیم که با فرارسیدن وقت نماز با کلی پرس و جو به کانکسی در گوشه‌ای از حیاط بیمارستان و پشت پارکینک راهنمایی شدیم. انتظار نداشتیم که در بیمارستانی با این عظمت و زیبا، سالن و یا اتاقی برای اختصاص دادن به نمازخانه وجود نداشته باشد و پزشکان، پرستاران، خدمه و همراهان بیماران مجبور باشند برای ادای فریضۀ نماز به یک کانکس در انتهای پارکینگ مراجعه کنند؛ فریضه‌ای که رسول گرامی اسلام(ص) از آن با عبارت نور چشم خود یاد کرده و امیرالمومنان علی(ع) آن را برترین عمل و ستون دین معرفی است. کاش مدیران بیمارستان آریا همانقدر که به ظاهر و نمای ساختمان خود اهمیت داده‌اند به فریضۀ مهم نماز نیز اهمیت می‌دادند.

از کوتاهی و اهمال مدیران بیمارستان که بگذریم از غفلت نهادهای فرهنگی به ویژه ستاد اقامه نماز استان گیلان نمی‌توان گذشت. مسئولان این ستاد باید پاسخگو باشند که چرا هیچ نظارتی بر اماکن عمومی از جمله بیمارستان‌ها ندارند و اجازه می‌دهند که اینگونه به نماز و نمازگزاران بی‌احترامی شود. مسئولان ستاد اقامه نماز استان باید پاسخ دهند که در سال‌های اخیر چه تمهیداتی برای ترویج نماز و بهبود وضعیت اسفبار نمازخانه‌های اماکن عمومی اندیشیده‌اند؟ باید پذیرفت که برای امر واجب و مهمی همچون نماز تنها برگزاری یک مراسم و تقدیر و تشکر از عده‌ای کافی نیست و نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و نظارت جدی دارد.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *