مازیار فریدخمامی

شمال ما؛

مسابقات قهرمان کشور در مقاطع نوجوانان و جوانان در پسران و دختران در کاتا و کومیته سال ۱۳۹۶ دو بار برگزار گردید. یعنی ۱۸۴ فرصت مدال وجود داشته که استانهای کردستان، چهار محال و بختیاری، اردبیل، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، بوشهر، هرمزگان، یزد، کهکیلویه و بویر احمد یعنی ۱۰ استان هیچ مدالی دریافت نکرده اند. استانهای گلستان، همدان، زنجان، اذربایجان شرقی خوزستان فقط توانستند یک مدال بگیرند. یعنی تقریبا نیمی از استانهای کشور نتوانسته اند در دو فرصت قهرمانی کشور نمره قبولی بگیرند.

استانهای خوزستان و لرستان فقط در دختران مدال گرفته اند و در پسران از ۱۰۴ فرصت مدال هیچ موفقیتی بدست نیاورده اند. استانهای اذربایجان شرقی، مرکزی، اذربایجان غربی، قم، زنجان، همدان و گلستان فقط در پسران مدال گرفته اند و موفقیتی در قسمت دختران نداشته اند. استانهای تهران، مازندران، اصفهان در همه مقاطع یعنی دختران و پسران در نوجوانان و جوانان در کاتا و کومیته در دو قهرمانی کشور مدال گرفته اند و نتایج بهتری از نظر گستردگی مدال به نسبت بقیه استانها دارند. البته استانهای اذربایجان غربی و مرکزی و البرز و قم و قزوین و فارس و کرمان و کرمانشاه هم از نظر مرغوبیت و تعداد مدال در شرایط مطلوبی قرار دارند.

ایا از مسولین هییت کاراته ۱۰ استان بی مدال و ۵ استان تک مدال در مورد نتایج این دو قهرمانی کشور سوال میشود؟ ایا ضعف در نتایج تیمهای پایه این استانها بر روی نتایج تیمهای ملی ما در مسابقات بسیار مهم اتی تاثیر نخواهد گذاشت؟ تاریخچه استانهایی که تنها یک مدال گرفته اند را با گذشته مقایسه کنید. از دبیر محترم فدراسیون کاراته سوالی دارم. چرا از هیئت‌هایی که نتوانسته‌اند در رقابتهای قهرمانی کشور نمره‌ی قبولی کسب کنند، نمی‌خواهید که دلایل این شکست و ناکامی را توضیح دهند؟ چرا هیئت‌هایی که عملکرد و کارنامه‌ی ضعیفی دارند، از سوی فدراسیون کاراته مورد پرسش قرار نمی‌گیرند؟

ایا اگر در مورد نتایج دو قهرمانی کشور نوجوانان و جوانان استان گیلان، بررسی‌های لازم را به عمل آورده و نتایج را اعلام کنم، به آن ترتیبِ اثر خواهید داد؟ در مسابقات قهرمانی اسیا در قزاقستان که حضرتعالی سرپرست تیمها بودید حتما متوجه شده اید که پس از سالها برای اولین بار از گیلان هیچ بازیکنی در تیمهای پایه نوجوانان و جوانان در دختران و پسران عضویت نداشت! بعد از انتخابی های اخیر برای جهانی اسپانیا هم همان اتفاق افتاد. دوباره گیلانیها عضوی در تیمهای پایه پسران و دختران ندارند. جناب اقای اشوری برای حضرتعالی احترام قایلم ولی لازم میدانم از طرف کاراته کاران گیلانی از حضرتعالی سئوال کنم که وقتی ۵ بازیکن گیلانی تیم ملی امید، ۳طلا یک نقره و یک برنز گرفتند که دو بازیکن از بندر انزلی و سه بازیکن از شهرستان استانه اشرفیه بودند چرا هیچوقت استقبالی از طرف هییت کاراته گیلان صورت نگرفت؟ چرا صدا و سیما حضور نیافت؟ چرا مسئولین نیامدند؟ چرا این بازبکنان و مربیانشان دیده نشدند؟ جناب اقای اشوری باید به کجا اعتراض کنیم که صدایمان به جایی برسد؟!

تعویض های پی در پی در هییت کاراته استان گیلان با چه اهدافی صورت پذیرفته است؟ امار نتایج دو مقطع کشوری پایه از استان گیلان را در سال ۹۶ دارید؟ حمایتها از قهرمانان گیلانی کجا رفت؟ (البته به جز برخی قهرمانان)

در رقابتهای بین‌المللی ارومیه، مشخص شد که تبلیغاتِ صورت‌گرفته پیرامون شرایط کاراته استان گیلان، از واقعیت‌های موجود، بسیار فاصله دارد.

جناب آقای آشوری؛ تایید صلاحیت و حکم دبیری حضرتعالی را تبریک میگویم. از اقای فرجی که با قدرت پشت شما ایستاد و کسان دیگری که برای دبیر شدنِ جنابعالی ماهها تلاش کردند، تشکر میکنم و از شما می‌خواهم که زمان و فرصتِ بیشتری را به شنیدنِ صدای منتقدین اختصاص دهید. اقای اشوری وقت بگذارید تا اعتراضات بیشتری را از گیلان در اختیار حضرتعالی قرار بدهیم تا کسب مدال در المپیک از گیلان فقط یک شعار نباشد بلکه عملیانی شود. من الله توفیق.

مازیار فریدخمامی

نخستین طلاییِ کاراته‌ی ایران در بازیهای آسیایی

 

منبع: ستارگان کاراته


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *