گفتگو با نسرین بابایی:نمایش کات = بلاک به کارگردانی یاسر میرحمیدی و با بازی نسرین بابایی در سالن رحمدل مجتمع خاتم الانبیا (ص) رشت به روی صحنه رفته و با استقبال خوب مخاطبین همراه شده است.
نسرین بابایی از بازیگران محبوب و شناخته شده گیلان که سابقه بازی در آثار متعدد سینمایی و تلویزیونی از جمله ناهید، ناردون، پایان رویاها، گذر ازرنج ها، آوازگنجشک ها، فراری و همچنین سریال ها و نمایش های مختلفی در گیلان را دارد، بازیگر این نمایش است. به بهانه اجرای این نمایش گفتگویی با وی انجام داده ایم.
نسرین بابایی در ابتدا درباره حضورش در این نمایش گفت: در این سالهایی که روی صحنه نبودم، پیشنهادات زیادی برای کار در تئاتر داشتم. اما فقط نمایشنامه ها را می خواندم و متاسفانه کاری نبود که مرا ترغیب به بازی کند. ترجیح دادم کار نکنم و نقشی را ایفا کنم که دوستش داشته باشم. البته طی این سالها درگیر چند پروژه سینمایی و تلویزیونی بودم و بیکار نبودم.
وی افزود: آخرین کاری که پیش از این با آن روی صحنه بودم، امشب و هرشب شام با جلال به کارگردانی بهزاد عشقی و نمایشنامه خوانی افرا در آموزشگاه هفت بود که جدا از اینکه آن کار را بسیار دوست داشتم، بخاطر اینکه علی حلوی خیلی به گردن من حق دارد و همیشه برای من قابل احترام است در آن کار حضور پیدا کردم.
بابایی در خصوص حضورش در نمایش کات= بلاک هم گفت: موقعی که یاسر میرحمیدی از من دعوت به همکاری کرد و در مورد کارهای قبلی اش که نمایش های مفهومی پرفورمنس آرت بود توضیحاتی داد ترغیب به بازی در آن شدم که در واقع خودم را محک بزنم و نمایشی را کار کنم که دیالوگ نداشته باشد. ببینم آیا می توانم بدون اینکه صحبت کنم و کلمه ای را به زبان بیاورم این ارتباط را برقرار کنم و مخاطب را راضی نگه دارم یا خیر. خیلی برای اینکار وقت گذاشتیم و در تمام این مدت تمرین، دغدغه ذهنی من بود. خدا را شکر بازخوردهای خوبی چه در اجراهای رشت و پیش از آن در اجراهای گرجستان داشتیم. این یکی از کارهایی است که هیچوقت از انجامش پشیمان نمی شوم.
وی در خصوص تجربه همکاری با یاسر میرحمیدی کارگردان نمایش هم گفت: وی بسیار انسان متمرکز، انعطاف پذیر، اهل گفتگو و واقعا کارگردان با درایتی است و همکاری با وی فوق العاده است. همچنین سید پیام جعفریان تهیه کننده که بسیار با صداقت در کار همراه بودند و این برای من خیلی ارزشمند است.
بازیگر فیلم ناهید در پاسخ به سوالی راجع به وضعیت حال حاضر تئاتر گیلان هم گفت: در تئاتر ما همه نسل ها در حال فعالیت هستند و از فضایی که برای کار کردن وجود دارد استفاده می کنند. شرایط برای آزمون و خطا مهیا است. در این آزمون و خطا، گاهی پیروز می شویم و گاهی شکست می خوریم و این فرصت خوبی برای محک زدن خودمان است. اجرای تئاترهای متعدد و متوالی هم اتفاق بدی نیست و چقدر خوب است که با تعامل شعور و آموخته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.
بابایی در خصوص اجرای تئاترهای پایتخت در رشت و استقبال مردم هم گفت: اولین حاصلی که این اتفاق دارد این است که مردم و تئاتری های ما کار خوب می بینند. خیلی ها این امکان را ندارند که کارهای تهران را ببینند و بازی بازیگران را ارزیابی کنند و این خیلی خوب است. یک اتفاق دیگری هم می افتد که هم مردم و هم بازیگران و کارگردانان ما به قضاوت می نشینند و به توانایی بازیگران ما هم پی می برند، از هر طرف که نگاه کنیم اتفاق خوبی است و من موافق این اتفاق هستم.
وی در پایان در خصوص کارهای جدیدش درعرصه سینما و تلویزیون هم گفت: سه فیلم فراری (علیرضا داودنژاد)، پایان رویاها (محمدعلی طالبی) و فصل شکار (داریوش یاری) را آماده اکران دارم و مشغول بازی در سریال تلویزیونی مرد (فریدون حسن پور) هستم که این روزها در حال فیلمبرداری است.
اکبر حیدرپور


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *