فرامرز جمشیدپور خبر داد:شمال ما: فرامرز جمشیدپور، سرپرست شهرداری رشت، برخی از برنامه های در دست اقدام شهرداری رشت در حوزه حمل و نقل و ترافیک را تشریح کرد.

 

سرپرست شهرداری رشت در گفتگویی با اشاره به کمبود پارکینگ در هسته مرکزی شهر رشت، گفت: با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در آینده ای نزدیک تملک زمین های مدنظر شهرداری در اطراف پیاده راه مرکزی به اتمام می رسد و پارکینگ هایی در این محدوده ایجاد خواهد شد.

فرامرز جمشیدپور از ساخت یک پارکینگ طبقاتی با هزینه شهرداری رشت در یکی از این زمین ها خبر داد و افزود : این آمادگی وجود دارد که به منظور ایجاد پارکینگ های طبقاتی، سایر زمین ها نیز تحت شرایطی در اختیار سرمایه گذاران قرار بگیرد.

وی در خصوص برنامه های تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی رشت ، گفت: قراردادهایی برای خرید اتوبوس و مینی بوس در همین راستا منعقد شده است که از سه ماه آینده شاهد حضور اولین اتوبوس های این قراردادها خواهیم بود و حداکثر تا ۷ ماه آینده تمامی آنها به ناوگان افزوده می شود.

جمشیدپور با بیان اینکه طی ۷ ماه آینده مجموعا ۴۲ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه خواهد شد ، تصریح کرد: در یکی از قراردادها ۲۰ دستگاه اتوبوس، در قراردادی دیگر ۱۹ دستگاه اتوبوس و در قرار داد سوم هم ۳ دستگاه مینی بوس خریداری می شود.

سرپرست شهرداری رشت نوسازی ناوگان تاکسیرانی را از دیگر برنامه های این حوزه برشمرد و گفت: با استفاده از ظرفیت سرمایه گذار بخش خصوصی و منطقه آزاد دو نوع خودرو هیوندا و رنو با قیمتی بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

فرامرز جمشیدپور در خصوص جزییات و نحوه واگذاری تاکسی های منطقه آزاد به تاکسیداران عنوان کرد: سرمایه گذارانی وجود دارند تا دو مدل خودرو از برندهای هیوندا و رنو را به ناوگان تاکسیرانی اضافه کنند. اگر روند قانونی طی شود می توانیم ۵ میلیون تومان خودروی اسقاطی و ۳۰ میلیون تومان وام ۱۰ تا ۱۱ درصد در نظر بگیریم و مابقی بر عهده تاکسیداران باشد.

وی افزود: مسیر گلسار و همچنین فرودگاه از جمله نقاطی است که به صورت پایلوت این تاکسی ها خدمات رسانی خواهند داشت و هیچ محدودیتی در افزایش تعداد تاکسی های جدید در سایر نقاط شهر وجود ندارد.

سرپرست شهرداری رشت با بیان اینکه وقتی شهروندان را ترغیب به استفاده از حمل و نقل عمومی می کنیم باید زیرساخت های آن را نیز تامین کنیم در ادامه گفت: آلودگی محیط زیست، ترافیک و هدررفتن وقت مردم، آلودگی صوتی و ایجاد خلل در آرامش روانی شهروندان از جمله آسیب های ترافیکی است.

فرامرز جمشیدپور سرعت، کیفیت، پیوستگی و ارزانی را از ویژگی های ضروری حمل و نقل عمومی برای استقبال شهروندان دانست و خاطرنشان کرد: با فراهم کردن زیرساخت های حمل و نقل عمومی قطعا استفاده از خودروهای شخصی کاهش می یابد.

وی افزود: برنامه شهرداری رشت این است فاصله زمانی بین دو اتوبوس باید به ۳ تا ۵ دقیقه برسد و شبکه خطوط اتوبوس تکمیل شود.

سرپرست شهرداری رشت هوشمندسازی، نصب دوربین های مداربسته و چراغ های راهنمای هوشمند تقاطع ها را از دیگر برنامه های مهم شهرداری در این حوزه دانست و گفت: نصب دوربین های مداربسته به خصوص در ایستگاه ها گام موثری در راستای کاهش مسافربرهای شخصی خواهد بود.

منبع: حرف تازه


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *