بانوی ملی‌پوش گیلانی تیم ملی قایقرانی:شمال ما، مهیار مرادی: «آتنا رئوفی» از قایقرانان جوان، با استعداد و پر تلاش تیم ملی است که متولد شهر انزلی است به بهانه دعوت دوباره وی به اردوی تیم ملی و آماده سازی برای کسب سهمیه المپیک گفتگوی خواندنی ما را با این قایقران گیلانی بخوانید.

شمال ما: خودتان را معرفی کنید و از سوابق ورزشی خودتون برای ما بگویید.

آتنا رئوفی هستم سه سال عضو تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی ایران هستم که در این سه سال توانستم، سال اول مدال برنز قهرمانی آسیایی(٢٠١۵) در سال دوم (٢٠١۶) توانستم مدال برنز کاپ جهانی بانوان را در قایق  کانو کانادایی ۴نفره کسب کنم و همچنین امسال هم به مسابقات کاپ دوم جهانی اعزام شدیم که حدوداً دو هفته پیش برگزار شد و توانستم در مسابقات میکس ١۵٠٠ به فینال A راه یابم و به مقام چهارمی جهان دستیابم و همچنین در  قایق دو نفره ٢٠٠متر هم به فینال Aصعود کردم و هفتم جهان را از آن ایران کردیم، هر چند من برای اولین بار در این مسابقات که ۶۶ کشور دنیا شرکت کرده بودند و از سطح بسیار بالایی برخوردار بود حضور داشتم در مجموع نتیجه قابل قبولی بود.

شمال ما: کانو کانادایی چه نوع رشته ای است؟ گویا در المپیک ۲۰۲۰ جز رشته های المپیک قرار گرفته است آیا برای سهمیه المپیک برنامه دارید؟

یکی از رشته های قایقرانی آبهای آرام است که  به صورت ایستاده در قایق تک نفره دو نفره یا چهار نفره قرار می‌گیرند و با پاروی یِک کفه ای پارو می‌زنند که در مسافت ٢٠٠متر در ‌المپیک خواهد بود، بله بنده از مدت ها پیش برنامه ریزی دقیقی کردم که سهمیه المپیک  کسب کنم و با اراده می گویم سهمیه المپیک مال من است. امید زیادی دارم که در المپیک ٢٠٢٠ حضور داشته باشم و پرچم کشور عزیزم ایران را بالا ببرم.

شمال ما: به نظر شما چه اقداماتی باید صورت گیرد تا قهرمانان بیشتری مانند شما ازبین بانوان گیلانی به تیم ملی راه یابند؟

خواسته مهم همه ما قایقرانان گیلانی ایجاد یک پیست قایقرانی مجهز در استان می باشد چون فضایی که ما تمرین میکنیم بسیار شلوغ و مسیر تردد قایق موتوری زیادی است و مناسب قایقرانی آبهای آرام نیست ، من هر وقت در شهر خودم بندر انزلی تمرین میکنم متوجه میشوم روز به روز آب مرداب (تالاب بندر انزلی )خشک تَر می شود و قطعا باید به این مسئله خیلی مهم مسئولین رسیدگی کنند .

شمال ما: سقف آرزوهای آتنا رئوفی کجاست؟

هر ورزشکاری هدفش رسیدن به المپیک و سطح جهانی و موفقیت در آنهاست و من هم یکی از ارزوهام این است که در المپیک ۲۰۲۰ حضور داشته باشم و بدرخشم.

شمال ما: چه کسانی انگیزه و مشوق اصلی شما برای حضور در ورزش قهرمانی بوده اند؟

پدر و مادرم خیلی تشویقم می کردند و در این راه خیلی زحمت کشیدند و من قدر دان همه زحمتهایشان هستم.

شمال ما: احساستان را درباره کلمات زیر در یک کلمه بیان کنید.

قایقرانی= قهرمانی
دریا= آرامش
ایران= خاک دلیران
انزلی= خانواده
مدال= طلا (سختی)
رقیب= دوستی
خط پایان= لحظه مرگبار با خوشحالی

شمال ما: فکر می‌کنید مهم ترین ویژگی هایی که باعث موفقیت شماست چیست؟

سعی و تلاش ، پشتکار و اعتماد به نفس

شمال ما: برنامه های آینده تیم ملی به چه صورتی است؟

در سال ۹۶ این سومین اردویی است که برپا شده ودر آن حضور دارم ،برنامه کوتاه مدتم روی مسابقات قهرمانی جهان و قهرمانی آسیایی است که در پیش رو داریم و اردوی تهران نیز برای آمادگی در این مسابقات است ، وبرنامه بلند مدت من هم برای بازی های آسیایی جاکارتا ٢٠١٨ و  بعد از آن نیز المپیک ٢٠٢٠ است .

شمال ما: و حرف آخر؟

ورزش باعث سلامتی روح روان و جسم می شود توصیه میکنم حتما ورزش را در زندگیتان بگنجانید تا به این سلامتی دست یابید.
از شما هم تشکر ویژه دارم که از بانوان ورزشکار استان حمایت می کنید.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *