فرهام زاهد

شمال ما؛

 

در ابتدای این متن حوادث غم انگیز تهران را به تمام ملت شریف ایران تسلیت عرض می کنم.
اول

پس از انتخابات پرشکوه ۲۹ اردیبهشت امسال، حضور چشمگیر مردم در آن موجب شد تا بسیاری از دشمنان جمهوری اسلامی از ایجاد گسست میان مردم و حاکمیت ناامید شوند و دست به اعمال شنیع خشونت و ترور بزنند.
نزاع بی وقفه جمهوری اسلامی ایران با تروریسم در منطقه عامل دیگری بر عصبانیت بیشتر این گروه ها از ایران شده است و اگر به تاریخ مبارزه جمهوری اسلامی با گروهای تروریستی منطقه بنگریم واکنش آنها نسبت به اقذامات ایران همواره در بیرون و داخل مرزهای کشور مهار شده است. هزینه ی این اقدامات برای ما شهادت برخی از غیورمردان ایران اسلامی بوده است.
دوم
اکنون که مقوله تروریسم بدل به مساله ای حاد در منطقه شده است و شبح آن بر زندگی مردم خاورمیانه سایه افکنده، اصلی ترین هدف این گروها نیز اخلال در زندگی روزمره مردم عادی و ریختن خون آنان است. حادثه ی روز چهارشنبه که در قلب ایران رخ داد و ایرانیان عزیز را عزادار کرد اهمیت بسیاری از اقدامات بازدارنده جمهوری اسلامی ایران در منطقه را برجسته کرد، اگر اقدامات هوشمندانه ایران در منطقه و رشادتهای نیروهای امنیتی و مدافع حرم در سوریه و عراق نبود، داعش بسیار زودتر و گسترده تر می توانست پای در خاک ایران بگذارد و کشور عزیزمان را تهدید کند. همانطور که زحمت کشان امنیتی کشور نیز گفتند ؛نقشه ی بزرگتری را برای کشورمان تدارک دیده بودند و این تنها یک تکه از پازل بزرگ آنان بود که با درایت نیروهای امنیتی کشور منهدم شد، طبق گفته همین عزیزان در ماه رمضان سال گذشته، بیش از ۷۰ عملیات تروریستی در تهران و دیگر شهرستان ها ناکام ماند. این سخنان نشان از آن دارد که نهادهای امنیتی کشور در صحنه حضور دارند و جانشان را در کف دست گرفته و برای محافظت از مام وطن از هیچ چیز و هیچ کس هراسی ندارند.
سوم
خبر هولناک بود . ما در رشت و در استانی جدانشدنی از ایران ، دلمان پیش هموطنانمان در تهران بود . همانطور که وقتی حمله ای تروریستی در هر کجای جهان قلب ما را از آن خود می کند.ما سال هاست دلمان پیش هموطنان عزیزی است که در آن سوی مرزها در تلاشند تا رذالت تروریسم نتواند آسایش ملت ما را آزرده کند. در همین استان گیلان نیز ده ها نفر از فرزندان پاک این کشور در مبارزه با داعش و گروه های تکفیری فدا شدند.
همان گونه که رهبر انقلاب در دیدار اخیر خود با دانشجویان فرمودند؛ این تهدیدها اثری بر اراده ملت ایران ندارد و ما راه خودمان را ادامه خواهیم داد و استوارتر از گذشته برای ایران و برای اسلام اتحادی مثال زدنی را خلق خواهیم کرد. این ملت فرزندان همان مردان و زنانی هستند که در هر زمان از تاریخ منافع ملی کشورشان به خطر افتاد دست در دست یکدیگر به صنحه آمدند، از انقلاب مشروطه گرفته تا انقلاب اسلامی سال۱۳۵۷ و اگر کمی معاصرتر بنگریم جنگ ۸ ساله تحمیلی نشان دهنده آن است که مردم به صحنه نبرد حق علیه باطل آمدند و آن حماسه عظیم را آفریدند.
ما در منطقه ای زندگی می کنیم که باید انسان را هرروز بر جهانیان یاد بیاوریم و با فریاد به آنان بفهمانیم که در خاورمیانه، انسان حق نفس کشیدن دارد.
در پایان ضمن زنده نگه داشتن یاد شهیدان وطن و ادامه راهشان، یادی کنیم از شهدای مدافع حرم شهرستان رشت؛ شهیدان سجاد طاهرنیا، سیداسماعیل سیرت نیا، حبیب روحی چوکامی، سجاد عفتی و شهید حامد کوچک زاده که در خارج از مرزهای ایران دعوت حق را لبیک گفتند و خود را در تاریخ جاودانه کردند.

 

منبع: گیل خبر


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *