شمال ما: در این مطلب می توانید ایده هایی برای تغییرات کوچک و جزئی در خانه در یک روز تعطیل آخر هفته به دست بیاورید.

1. رنگ کردن وسایل

وقتی می توان با رنگ زدن ساده به وسایل خانه جان تازه ای بخشید، چرا این کار را انجام نمی دهید؟ کمد، کتابخانه، بوفه، صندلی یا هر وسیله و مبلمانی را می توان رنگ کرد. با کمی سلیقه و داشتن قلم موهای مناسب، می توانید روی رنگ زمینه طرح های زیبایی نیز بکشید و به آن وسیله هویت جدیدی ببخشید.


2. ساخت میز برای ورودی خانه

با کمک تنه های درخت می توان یک میز خاص و زیبا برای ورودی خانه خود تهیه کرد. برای این منظور تنه ها را به ارتفاع موردنیاز برش دهید. روی آنها اسپری براق کننده بزنید تا از چوب محافظت کند. پس از خشک شدن آنها را در ورودی خانه قرار دهید.


3. وسایل دکوری

از سمساری ها و وسایل دست دوم فروشی ها می توانید انواع وسایل چوبی و آثار هنری زیبایی پیدا کنید. به طور مثال، قاب عکس های زیادی در این نوع فروشگاه ها وجود دارند. اگر از خود نقاشی و طرح و رنگ آن خوشتان نیامد، آن را بخرید و از قاب خالی آن برای دکور دیوارهای خانه استفاده کنید. می توانید این قاب ها را به سلیقه شخصی خود رنگ و در کنار هم روی دیوار نصب کنید.


4. طراحی با آبرنگ

آباژور ساده و بی طرح خانه را می توانید با آبرنگ و کمی سلیقه به یک آباژور شیک و جدید تبدیل کنید. برای این منظور، یک قلم موی بزرگ آبرنگ را داخل آب فرو کنید و به صورت موج روی لبه های آن بکشید. سپس قلم را داخل رنگ دلخواه فرو کنید و قلم را روی قسمت خیس پارچه بگذارید و بردارید. البته از این ایده فقط برای ساخت آباژورهای کاغذی یا پارچه ای می توانید استفاده کنید. پس از خشک شدن رنگ، همین کار را با رنگ های دیگر تکرار کنید تا زمانی که به بافت و شکل دلخواه دست پیدا کنید.


5. ساخت گلدان

برای ساخت یک گلدان جهانی، یک کره زمین بخرید و آن را با چاقوی مناسب از وسط دو نیم کنید. کف آن را پلاستیک بگذارید و با خاک و گل مورد علاقه پر کنید. زیر نیمه کره زمین ظرفی بگذارید که آبی که به گلدان می دهید و از آن خارج می شود، درون آن جمع شوند.


6. ساخت تابلوی خاطرات

این تابلوی پیچ در پیچ را می توانید با نوارهای پارچه ای و روبان، پونز و تعدادی وسایل ابتدایی درست کنید.


7. طراحی ابر و باد

ایجاد رگه های مرمری یا ابر وباد بسیار شیک و جالب توجه است. برای تهیه این نوع تابلوها باید ابتدا روی کاغذ طرح ابر و باد ایجاد، پس از خشک شدن آن را اسکن و در نرم افزار فتوشاپ درستش کنید. سپس آن را چاپ کنید و روی بوم یا تخته شاسی بچسبانید.


8. طرح دار کردن دیوار

با کمک شابلون می توانید یکی از دیوارهای خانه را طرح‌دار کنید. این کار بسیار سریع تر از کاغذدیواری یا نقاشی کردن کل خانه است. بعلاوه، رنگ کمتری نیز مصرف می کند. برای اینکه کنتراست خوبی داشته باشد از رنگی استفاده کنید که چند درجه تیره تر یا روشن تر از رنگ زمینه است.


9. بازسازی بوفه

با برچسب کاغذی و رنگ، به بوفه پذیرایی روح تازه ای ببخشید. برای شروع کار همه وسایل و تخته های بوفه را خارج کنید. سطح آن را بتونه و سنباده بزنید تا رنگ به خوبی روی آن بنشیند. همه کشوها، درها و شیشه ها را جدا کنید. یک می توانید روی شیشه های ثابت روزنامه بچسبانید تا رنگ روی آنها نریزد. همه قسمت های داخلی و خارجی بوفه را رنگ کنید. پس از خشک شدن اسپری براق کننده بزنید. برای زیباتر شدن، دیوار داخلی کمد را با برچسب های کاغذی تزئین کنید. از آینه نیز می توانید استفاده کنید. پس از پایان نقاشی و کاغذ کردن، درها و کشوها را دوباره نصب کنید.


10. یکدست کردن همه وسایل

کمد و میز و تابلوهایی که در یک طرف خانه هستند و هر کدام ساز خود را می زنند را می توان یکدست و سِت کرد. برای این منظور، کمد، قاب ها و میز را سفید رنگ کنید. از یک طرح مشترک در اندازه های مختلف بزرگ و کوچک برای ست کردن این وسایل استفاده کنید. اجازه دهید این کاغذهای طرح دار ستاره درخشان این بخش از دکوراسیون باشند. در کنار آنها، عکس، کتاب یا هر وسیله ای که دوست دارید را قرار دهید.


11. مبل کوسنی

از این مبل های کوسنی برای نشستن یا قرار دادن پاها روی آن می توان استفاده کرد. این مبل ها قیمت ها بالایی دارند اما خودتان در خانه می توانید نمونه ای از آنها را تهیه کنید. در بخش دکوراسیون سایت مطلبی به نام «مبل کوسنی را نخرید، خودتان درست کنید!» داریم که روش ساخت کوسن را مرحله به مرحله برایتان آموزش داده ایم.


12. میز دیواری

در انتهای یک راهرو یا گوشه ای از هال می توان میز گذاشت و گوشه ای زیبا درست کرد. برای روی میز لازم نیست از سنگ مرمر واقعی استفاده کنید. فقط کافیست برچسبی با طرح سنگ مرمر طبیعی خریداری کنید و بسیار تمیز و با دقت روی میز بچسبانید. با کمک روبان های چسبی مخصوص دیوار نیز یک پاپیون بالای آینه در بالای میز بچسبانید. می توانید در بالای میز از مجموعه ای از قاب عکس ها یا آینه استفاده کنید.


13. القای حس دایره ای

با نصب دایره های بزرگ و کوچک روی دیوار، دیوار را از حالت ساده و صاف بودن بیرون بیاورید. ابتدا وسایلی را که دوست دارید در وسط دیوار کار کنید و وسایل گرد دیگر را در اطراف نقطه مرکزی کار کنید. این قاب های گرد می تواند شامل آینه، کارگاه های گلدوزی، قاب های پارچه ای یا … باشد.

منبع: برترین ها


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.