شمال ما:

عکس های خانوادگی

خاطرات و عکس های محبوب خود را قاب بگیرید و در منزل بگذارید. بعضی از آنها در سایز های بزرگ چاپ کنید و از قاب هایی که در اختیار دارید استفاده کنید. سعی کنید قاب ها به یک باشند و انسجام رنگ وجود داشته باشد. می توانید قاب ساده مشکی براق و ارزان بخرید و همه آنها را قاب کنید.

 

 


دکور بیرون

مبلمان یا وسایل بیرون را به داخل بیاورید و حال و هوای بیرون را در منزل ایجاد کنید. وسایل باغبانی، صندلی های اضافه و میزهای بیرون همانقدر که در پاسیو قشنگ هستند در اتاق هم زیبایی و شادابی می آورند.


در کابینت ها را درآورید

گاهی دکوراسیون اضافه کردن نیست، بلکه حذف کردن است. البته برای در آوردن در کابینت ها باید مطمئن باشید که داخل کابینت هایتان ارزش نمایش دادن را دارد. شاید لازم باشد دوباره داخل آنها را رنگ بزنید یا تمیز کنید. درها را دربیاورید و سوراخ های احتمالی را پر کنید و رنگ بزنید. ظروف، لوازم آشپزخانه و گلدان یا هر چیز خوراکی را می توانید داخل کابینت ها به نمایش بگذارید.


با نصب درست پرده، به اتاق ارتفاع بدهید

اگر پرده هایتان به اندازه کافی بلند باشند، می توانید چوب پرده را به سقف نزدیک کنید زیرا این کار ارتفاع اتاق را بیشتر نشان می دهد. قبل از این کار باید از ارتفاع پرده هایتان مطمئن شوید.


تعویض روبالشی ها

روبالشی شاید گران باشد، ولی اگر از روبالشی های خود خسته شده اید، می توانید روبالشی هایی به اندازه روبالشی های فعلی تان را در نظر بگیرید. اگر به خیاطی آشنایی داشته باشید می توانید خودتان به سلیقه خودتان روبالشی بدوزید.

 


استفاده از کتاب ها

کتاب هایی که جلدهای ضخیم دارند را از کتابخانه درآورید و روی بالابخاری یا روی میز از آنها استفاده کنید. طرح های زیبا و چشمگیر جلد کتاب ها زیبایی خاصی به میز و جاهای دیگر می بخشد.


تزئینات کوچکی صورتی دهید

مبانی دکوراسیون می تواند کمک زیادی به تزئین منزلتان بکند. روی آباژور روبان بزنید، تابلوها را با روبان آویزان کنید یا به کتابخانه هایی که خیلی ساده هستند، چیزهایی تزئینی بچسبانید.


کشفیات خود را به نمایش بگذارید

خاطراتی که از تعطیلات یا مناسبت های خاص دارید را در دکوراسیون تلفیق کنید. این به اتاق شما شخصیت می دهد و تجربه های زندگی شما را وارد فضای اطرافتان می کند و مهمانات و خانواده شما با دیدن آنها تحسینتان می کنند. کلکسیون صدف یا کارت عروسی یا کارت تولد، یا حتی ساده ترین اشیا می توانند خاطرات خاصی را در دکوراسیون منزلتان بیافرینند.


کاغذ دیواری را نو کنید

کاغذ دیواری، پارچه و کاغذ کادو های اضافی را دور نریزید و برای تزئین کتابخانه ساده پشت آن کاغذ دیواری یا کاغذ کادو بچسبانید. یا پارچه یا پتویی که استفاده نمی کنید و دلتان هم نمی آید دور بیندازید، روی کاناپه یا لبه تخت پهن کنید.

 


هنر کودکان

نقاشی های کودکان، کاردستی های آنها و کارهای هنری آنها را در منزلتان استفاده کنید. قاب زیبایی برای آنها انتخاب کنید و روی دیواری چند تا از این قاب ها را بیاویزید.


زیورآلات خود را به دیوار آویزان کنید

آنها را از کمد در بیاورید و روی دیوار اتاق خواب یا روی قلاب های ساده آویزان کنید. زیورآلات رنگی به زیبایی بصری اتاق کمک می کنند.


بشقاب های غیرهم شکل

یک سری بشقاب های متفاوت و گوناگون را گوشه ای به دیوار آویزان کنید. آنها را به شکل کلکسیون در بیاورید و ترتیب زیبایی در چینش آنها صورت دهید


مبنای دکوراسیون با بودجه کم

برای دکوراسیونی با بودجه کم نقاشی کردن یکی از ابزارهای مهم و لازم است. ولی اکثراً فقط می توان روی دیوارها کار کرد. گاهی هم می شود مبلمان یا وسایل دیگر را رنگ کرد و تغییر کوچکی ایجاد کرد.


سبک و هویت ایجاد کنید

یکی از پتوهایی که لازم ندارید و رنگی متفاوت با اتاق خوابتان دارد روی تخت بیندازید یا آن را روی کاناپه پهن کنید. پتوهای ریش دار یا کار شده برای این کار بسیار مناسبند.

منبع: برترین ها

کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *