غیرت در بازوی شهداست؛شمال ما: شهدای مدافع حرم جغرافیای مرزها را به جغرافیای دل‌ها پیوند دادند، غیرت در بازوی این شهداست که به واسطه آنها امروز ایران امنیت دارد.

 

به گزارش فارس، مرکز عالی تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا(ع) هر سال به پاس گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گمنامی که در این مرکز آرمیده‌اند مراسمی برگزاری می‌کند که صحنه‌های جنگ تحمیلی و نحوه شهادت رزمندگان دلیر اسلام را می‌توان با تمام وجود خود احساس کرد.

امسال این مراسم مزین به شهدای مدافع حرم گیلان شد، شهدایی که ادامه دهنده راه شهدای گمنام بوده و با گذشتن از خانه و خانواده برای دفاع از دین و ناموس اهل بیت(ع) کیلومترها دورتر از خاک وطن مشغول نبرد با تکفیری‌ها هستند.

یازدهمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه دریایی امام خامنه‌ای و نخستین یادواره شهدای مدافعان حرم گیلان در مرکز مذکور با حضور پرشور خانواده‌های معظم شهدا و در فضای بسیار معنوی و باشکوه برگزار شد.

پذیرایی از مهمانان در قالب موکب سیدالشهدا (ع)، برپایی نمایشگاه پویش مردمی «من حجاب را دوست دارم»، غرفه نقاشی کودکان، زیارت مجازی امام رضا(ع) و توزیع محصولات فضای مجازی از جمله بخش‌های متنوع و جانبی مراسم مذکور بود.

نمایشگاه ویژه غرفه‌های متعدد فرهنگی در بخش جنگ نرم برگزار و محصولات فرهنگی به عنوان هدیه بین مهمانان توزیع شد.

تجهیزات مورد استفاده تکاوران نیروی دریایی سپاه در بخش نمایشگاهی یادواره که به نمایش گذاشته شده بود، مورد استقبال نسل جوان امروز جامعه قرار گرفت، نسلی که در مراسم مذکور با ادوات جنگی در دوران دفاع مقدس آشنا شدند و درک کردند که امنیت امروز کشور حاصل خون شهدایی است که با همین تجهیزات به نبرد دشمن بعثی رفتند تا کشور به دست اجنبی‌ها نیفتد.

در مراسم یادواره مذکور بخش‌هایی از رزم مدافعان حرم با محوریت شهید حبیب روحی و نحوه شهادت این تکاور نیروی دریایی سپاه به نمایش گذاشته شد، دختر کوچک این شهید نیز در مراسم مذکور دکلمه‌ای در فراق پدر قرائت کرد.

یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس «سردار محمد احمدیان» راوی این جنگ سخت شد تا به قول خودش با دل‌های حاضران خاطره‌بازی کند.

 تشریح عملیات بدر توسط راوی

خاطرات راوی دل‌های تمام حاضران را به سمت دوران دفاع مقدس کشاند و با توجه به اینکه شهدای گمنام مدفون در مرکز مذکور از عملیات بدر بودند، این عملیات را تشریح کرد تا بگوید چرا شهدا گمنام هستند.

وی که یکی از رزمندگان عملیات بدر بود گفت: در سال ۶۳ در عملیات بدر دشمن در حالی شیمیایی زد که عقبه ما ۴۰ کیلومتر آب و دشمن دنیایی از استحکامات بود و ما سه نفر بودیم که تنها من زنده ماندم.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تعریف کرد که چگونه شهید ۱۷ ساله همراهش به شهادت رسید و چیزی از او سالم بازنگشت و افزود: شهیدی دیگر که همراهم بود به من گفت آیا روزی می‌رسد که مردم حماسه و شهادت ما را درک کنند.

وی تمام شهدا را گمنام خواند و ادامه داد: امروز ثمره حماسه شهدای گمنام در وجود شهدای مدافع حرم بوده و حماسه شهدا مغفول مانده است.

احمدیان به خاطره شهادت یکی از رزمندگان ۱۸ ساله دوران دفاع مقدس به نام شهید «عباسعلی قادری» اشاره کرد و افزود: ظاهر این جوان به گونه‌ای بود که همواره دلم می‌خواست جنگیدن او را ببینم که چگونه با دشمن می‌جنگد.

وی ادامه داد: در عملیات بدر زمانی که می‌خواستیم با قایق دور برویم از عباسعلی خواستیم سوار قایق شود اما این جوانمرد حاضر نشد با قایق برود و وقتی نزد او رفتم دیدم چشم چپ و دست راستش ترکش خورده و با همان حالت گفت شما بروید هنوز یک چشم و یک دست دیگر دارم که از کشورم دفاع کنم.

راوی دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه مردم هرگز با چشم‌های خود حکم صادر نکنند، گفت: چه بسا ظاهر یک جوان امروزی خوشایند نباشد اما اگر پای دفاع از ناموس و وطن درمیان باشد جوانمردانه می‌جنگد و دفاع می‌کند.

 حماسه شهدا مغفول مانده است

وی با بیان اینکه حماسه شهدای ما در مقابل استکبار مغفول مانده است، اضافه کرد: زمانی رئیس جمهور ما را در تهران به شهادت رساندند مقاومت کردیم، شهدای ما را از فکه و شلمچه و مرزهای کشور آوردند مقاومت کردیم و امروز شهدای ما را از خان‌طومان و حلب می‌آورند.

احمدیان جوانان ۱۷ و ۱۸ ساله را حماسه‌آفرین جنگ خواند و گفت: امروز شهدای مدافع حرم یقه صهیونیسم را در مرز آن‌سوتر گرفتند و باز هم مقاومت کردیم تا به اینجا رسیدیم.

وی با تصریح بر اینکه شهدا به دنبال مال دنیا نرفتند، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس ما برای فتح عراق به جنگ نرفته بودیم بلکه برای دفاع از دین و ناموس رفتیم و امروز نیز شهدای مدافع حرم برای دفاع از دین اسلام و حریم اهل بیت‌(ع) رفتند نه برای مال دنیا.

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: امروز سخنان عده‌ای نشان می‌دهد که به زبان ایران می‌گویند اما دل آنها با آن ور آب‌ها است، سازمان ملل پول‌پرست و کودک‌کش به داد کسی نمی‌رسد و نخست وزیر عراق امروز اعتراف می‌کند اگر نیروهای ایرانی نبود امروز البغدادی به جای من حکومت می‌کرد.

وی با بیان اینکه دنیا باید بفهمد که ما این گونه پای دین می‌ایستیم، افزود: این خواسته شهدا بود که بدانند امروز مردم درباره شهدای دفاع مقدس چه فکر می‌کنند.

شهدای مدافع حرم جغرافیای مرزها را به جغرافیای دل‌ها پیوند دادند

احمدیان آرامش امروز کشور را به برکت خون شهدا دانست و یادآور شد: شهدای مدافع حرم جغرافیای مرزها را به جغرافیای دل‌ها پیوند دادند و آنها که ایران را دوست دارند امروز صدای مظلوم را می‌شنوند و به نبرد می‌روند.

وی شهدای مدافع حرم را غیرتمند خواند و افزود: امروز غیرت در بازوی شهدای مدافع حرم است نه کسانی که آمریکایی‌ها را ناجی می‌دانند و یا آنهایی که حقوق‌های نجومی می‌گیرند.

راوی دوران دفاع مقدس به خاطرات شکنجه شدن اسیران ایرانی در عراق اشاره کرد که چگونه با بدترین ابزارها مورد شکنجه قرار می‌گرفتند اما دست از دین و ایران برنداشتند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از رزمندگان دوران دفاع مقدس امروز در کوچه‌پس کوچه‌های زندگی زمین‌گیر شده‌اند، اظهار کرد: امروز عده‌ای حقوق‌های نجومی می‌گیرند و ذخیره انقلاب معرفی می‌شوند.

شهدای گمنام و مدافعان حرم ذخیره انقلاب هستند نه کسانی که حقوق‌های نجومی می‌گیرند و کارشان معلوم نیست

احمدیان با بیان اینکه شهید گمنام بی‌پلاک نیست، ادامه داد: نمی‌دانیم شهدای گمنام چه کرده‌اند که امروز دشمن جرأت نگاه کردن به کشورمان را ندارد، آیا ذخیره انقلاب اینها هستند یا آنهایی که معلوم نیست چکار می‌کنند و حقوق‌های میلیونی می‌گیرند، شهدای گمنام و مدافعان حرم ذخیره انقلاب هستند.

وی شهدای گمنام را نماد غیرت و مردانگی  نامید و خاطرنشان کرد: تمام شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم گمنام‌ هستند، امنیت کشور به برکت شهدای مدافع حرم است، باید قدر این شهدا را  بدانیم.

پیام مادر شهید مغنیه به مردم ایران

فرمانده دوران دفاع مقدس به دیدار خود با مادر شهید «مغنیه» در لبنان اشاره کرد و گفت: مادر شهید مغنیه از من پرسید آیا به ایران می‌روی در پاسخ گفتم بله، و بعد گفت این جمله مرا به مردم ایران بگویید و سه بار تکرار کرد «سید علی، سید علی، سیدعلی، این آقا عمود خیمه اسلام است»، قدر آقا را بدانید و تبعیت کنید.

وی خطاب به حاضران اظهار کرد: مردم مراقب باشید شیعیان یمن و دنیا ایران را به چشم اسلام نگاه می‌کنند و هر حرکت نادرستی به پای اسلام نوشته می‌شود باید زیر پرچم سیدعلی باشیم تا کشور را به دست صاحب اصلی‌اش امام زمان (عج) برسانیم.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *